Zwiedzanie zabytkowego miasta Aleksandrii. Pogoda, klimat i temperatury.

Aleksandria to drugie co do wielkości miasto w Egipcie i jednocześnie największy port. Miasto leży w północnej części kraju nad samym Morzem Śródziemnym. Będzie więc nie lada atrakcją dla miłośników urlopu nad brzegiem morza i zwiedzania. To bardzo stare miasto jest dziś ośrodkiem kulturalnym kraju, wiec atrakcji na pewno nie zabraknie.

Klimat i pogoda.

Aleksandria znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, który ze względu na bliskość morza przechodzi w śródziemnomorski. W okresie zimowym występują opady deszczu, a temperatura powietrza wynosi około 18’ C. W miesiącach letnich temperatury powietrza wynoszą około 35’ C, wieje jednak lekki wiaterek z nad morza, który chłodzi i sprawia, że upał nie jest tak bardzo dokuczliwy.

Zwiedzanie – ciekawe miejsca.

Aleksandria to bardzo stare i zabytkowe miasto. Wspaniałe pałace, rzymskie katakumby, greckie nekropolie hellenistyczne, łaźnie rzymskie, biblioteka aleksandryjska, amfiteatr rzymski, liczne muzea, parki, zabytkowe ogrody i teatry, to tylko jedne z wielu atrakcji tego przedziwnego miasta.