Nowe Królestwo

Nowe Królestwo faraonów ustanowiony okres bezprecedensowego dobrobytu poprzez zabezpieczenie granic oraz wzmocnienie stosunków dyplomatycznych z sąsiadami. prowadzona w ramach kampanii wojskowych Totmesa I i jego wnuka Totmesa III rozszerzone wpływ faraonów do Syrii i Nubii, cementowanie lojalności i otwarcia dostępu do krytycznych przywozu takich jak brąz i drewno. Nowe faraonów Królestwo rozpoczęło na szeroką skalę kampanii budynku w celu promowania boga Amona, którego kult był coraz siedzibą w Karnaku. Również wykonane pomniki ku chwale ich własnych osiągnięć, zarówno rzeczywistych, jak i wymyślonych. Kobieta faraon Hatszepsut używane takiej propagandy legitymizować swoje roszczenia do tronu. Jej sukces panowanie charakteryzowało wyprawy handlowe do Puntu, elegancki świątyni grobowej, kolosalne parą obelisków oraz kaplicę w Karnaku. Mimo osiągnięć, bratanek Hatszepsut, pasierba Totmesa III starał się wymazać jej dziedzictwo pod koniec swego panowania, prawdopodobnie w odwecie za uzurpacji tronu.

Cztery kolosalne posągi Ramzesa II boku wejście jego świątyni Abu Simbel. Około 1350 rpne, stabilność Nowego był zagrożony, gdy Amenhotep IV wstąpił na tron i ustanowił szereg reform radykalnych i chaotyczne. Zmiana jego imię Echnatona, że reklamowany wcześniej boga słońca Atona niejasne jako najwyższe bóstwo, zlikwidowanie kultu innych bogów, i zaatakował mocy kapłańskiej działalności. Przeniesienie stolicy do nowego miasta Echnatonem (dzisiejsza Amarna), Echnatona głuchy do spraw zagranicznych i wchłania się w jego nowej religii i stylu artystycznego. Po jego śmierci, kult Atona został szybko przerwany, a następnie faraonów Tutenchamona, Ay, i Horemheb usunięte wszelkie wzmianki o herezji Echnatona, obecnie znany jako Amarna okresie.

Około 1279 rpne, Ramzes II, znany również jako Ramzesa Wielkiego, wstąpił na tron, i udał się do budowy kolejnych świątyń, wyprostowany więcej posągów i obelisków, a ojciec dzieci więcej niż w jakimkolwiek innym faraona w historii. Śmiały dowódca wojskowy, Ramzesa II poprowadził swoją armię przed Hetytów w bitwie pod Kadesz, i po walce do sytuacji patowej, w końcu zgodził się pierwszy odnotowany traktatu pokojowego około 1258 pne. bogactwa Egiptu, jednak, w jej kuszącym celem dla inwazji, w szczególności przez Libijczyków i Ludy Morza. Początkowo wojsko było w stanie odeprzeć tych najazdów, ale w końcu stracił panowanie Egiptu w Syrii i Palestynie. Wpływ zewnętrznego zagrożenia został zaostrzony przez wewnętrzne problemy, takie jak korupcja, kradzież grobu i niepokojów społecznych. Kapłani w świątyni Amona w Tebach zgromadzone ogromne obszary ziemi i bogactwa, a ich rosnąca siła rozbity kraju podczas III Okresu Przejściowego.

Tłumaczenie 'google’, które może być niedokładne. Zapraszamy do obejrzenia innych ciekawych filmów, spis po prawej stronie.

Tags:
Discovery Siedem Cudów Starożytnego Egiptu Egipt Afrka Starożytnosc piramidy grobowce Ziemiaa discovery lekor PL 2012 Koniec swiata majowie Słonce Komsos Channel World Groby Śmierc klątwa egiptu Księzncizka Faraon otrucie