Rafy koralowe, nurkowanie

Miasto rozciąga się wzdłuż przepięknej linii brzegowej Morza Czerwonego, z ciepłymi wodami i plażami zachęcającymi do wygrzewania się i relaksu, Hurghanda, to także światowy raj dla nurkowania i podwodnych przygód.

To centrum szkolenia nurków oferujące zdobycie tanio uprawnień do nurkowania amatorskiego jak i certyfikatu międzynarodowego do wykonywania zawodu nurka. Oferuje certyfikaty PADI i CMAS, jednak nie są one honorowane w krajach skandynawskich, ponieważ tamtejsze wody są zimne i warunki – między innymi – bardziej ekstremalne. Od 1950 roku odbywają się w Hurghadzie międzynarodowe konkursy nurkowania i można śmiało powiedzieć , że to miasto jest światowym centrum nurkowania podwodnego i globalnym centrum turystyki morskiej.

Kilkanaście metrów od linii morza rozciągają się najwspanialsze na świecie rafy koralowe z jej tropikalnymi mieszkańcami, czyli całym bogactwem różnorodnych ryb, o wspaniałych barwach i kształtach, przemykających wśród rozpromienionych kolorami raf koralowych. Tak więc, nurkowanie to wręcz obowiązek turysty przebywającego w Hurghada. Wzdłuż całego wybrzeża znajdują się ośrodki udostępniające za niewielką opłatą sprzęt i pomoc w odkrywaniu podwodnego świata. Oferta tychże ośrodków jest bardzo urozmaicona tak dla turystów nieobytych z wodą, amatorów nurkowania jak i bardziej doświadczonych nurków. Wrażenia z nurkowania wśród raf koralowych to niesamowite przeżycie emocjonalne i powód do niekończących się opowieści wśród rodziny i przyjaciół po powrocie z wycieczki.