Abu Simbel- klimat i pogoda. Wspaniałe, starożytne zabytki

Abu Simbel to miejscowość położona w południowym Egipcie. Jak na południe Egiptu przystało, panują tam przez cały rok bardzo wysokie temperatury, jednak nawet one nie odstraszają miłośników przygód i wielbicieli zabytków, gdyż tłumnie odwiedzają te jakże dzikie rejony.

Klimat i pogoda.

Abu-Simbel znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, który w tym regionie przechodzi w skrajnie suchy. Oznacza to, że deszcz jest tutaj prawdziwym zbawieniem i największym dobrem. Temperatury powietrza w najcieplejszym miesiącu dochodzą nawet do 45’ C i najczęściej ten pułap osiągają w czerwcu i lipcu. Najchłodniejszy jest styczeń, z temperaturami w granicach 24’ C w dzień i przymrozkami w nocy. To jest specyfika tych terenów, koniecznie musimy pamiętać o skokach temperatur przy pakowaniu urlopowej walizki.

Zabytki.

W dzikie i nie do końca zbadane przez archeologów tereny Abu Simbel, ściągają prawdziwi zapaleńcy i miłośnicy przygód. Wszystkich bez wyjątku zachwycą skalne świątynie, które zostały wykute w zboczu góry jeszcze za czasów faraona Ramzesa II.
Wielka Świątynia Ramzesa II to olbrzymi kompleks, którego wejścia chronią olbrzymie posagi tego króla. Wielkość oraz rozmach tych budowli i rzeźb, robi naprawdę niezapomniane wrażenie.