Grudzień w Egipcie – pogoda i temperatury.

Egipt w grudniu. Pogoda, temperatury i inne przydatne informacje.

Wszystkie osoby, które nie lubią zimowych klimatów w naszym kraju, warto aby wybrały się w grudniu do Egiptu. Choć nie ma tam już wysokich upałów, to jednak wciąż jest bardzo ciepło i na pewno znajdziemy miejsce gdzie będzie świecić słoneczko.

Grudzień w Egipcie- pogoda.

Grudzień w Egipcie może przywitać nas zarówno słońcem, jak i deszczem. Jeżeli zatrzymamy się na północy, to możliwe są o tej porze opady deszczu, jednak na południu raczej go nie ujrzymy, choć miejscowi czekają na niego z utęsknieniem. Temperatury powietrza w rejonach znanych kurortów na wybrzeżu wynoszą około 20’ C w dzień i 10’ C w nocy. Im dalej na południe, tym temperatura powietrza wyższa w dzień i niższa w nocy.

Przydatne informacje.

Wybierając się do Egiptu pamiętajmy o tym, że musimy posiadać ważny paszport, przy czym jego ważność musi wynosić minimum 6 miesięcy od momentu wjazdu. Do tego potrzebujemy jeszcze wizy. Możemy ją wykupić na granicy, jednak tylko wówczas, gdy nasz pobyt nie będzie przekraczał 1 miesiąca. Jeżeli planujemy dłuższy pobyt, musimy jeszcze w kraju postarać się o wizę na 3 miesiące.