Spacery po Brna. Pogoda, klimat i najlepsze trunki w okolicy.

Brna to niewielka miejscowość, położona na południowym wybrzeżu wyspy Korcula. Choć jest to właściwie niewielkich rozmiarów wioska rybacka, to warto tam spędzić wakacje chociażby ze względu na słoneczną pogodę przez większą część roku. Jest to idealne miejsce dla osób, które preferują odpoczynek w miejscach pięknych lecz spokojnych, a także dla miłośników dobrego wina, gdyż jest to okolica słynąca z winnic i z produkcji bardzo smacznego wina.

Pogoda i klimat

Miejscowość Brna znajduje się pod wpływem łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez większość miesięcy w roku jest tam ciepło i bardzo słonecznie. Najcieplejsze temperatury są w miesiącu lipcu i wynoszą około 27’ C, a najzimniejszym jest luty z temperaturami w okolicach 10’ C.

Winnice i wina

Okolice Brna słyną ze wspaniałych winnic i z bardzo smacznych win. Z tego regionu pochodzą właśnie znane wina Rukatac i Posip. Warto odwiedzić winnice i pospacerować wśród wspaniałych krzewów. Za zgodą gospodarzy można również przyjrzeć się jak przebiega produkcja smacznego trunku i oczywiście spróbować tego napoju bogów.