Biograd- pogoda i klimat. Ciekawe miejsca w mieście, pogoda i temperatury.

Biograd to tylko skrót od pełnej nazwy malowniczego miasta w środkowej części Dalmacji, które w oryginale i całości brzmi Biograd na moru. A to dlatego, że część miasta leży na lądzie, a część na półwyspie na morzu adriatyckim. Bezpośrednie sąsiedztwo morza sprawia, że panuje tam klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się ciepłym i łagodnym klimatem przez cały rok.

Biograd – pogoda i temperatury

Klimat śródziemnomorski sprawia, że pogoda w mieście przez wiele miesięcy w roku jest bardzo słoneczna i sprzyja spacerom, oraz uprawianiu sportów wodnych. W miesiącach letnich temperatury powietrza wynoszą około 30’ C, a zimą około 10’ C. Najwięcej opadów występuje w miesiącach jesiennych, a zwłaszcza w październiku.

Ciekawe miejsca w Biogradzie

Biograd to bardzo piękne i ciekawe miejsce. Jest to jednak region dla tych wszystkich, którzy preferują zabawę i tłumy turystów. W Biogradzie przez całą niemal dobę, zwłaszcza w okresie letnim, są urządzane imprezy, festiwale, dyskoteki i zabawy. Jeżeli znudzi nam się jednak zabawa, to warto wybrać się na spacer i zwiedzanie okolicy. Koniecznie trzeba zobaczyć klasztor benedyktyński, zabytkowy kościół i wspaniały port.