Ca’n Picafort i atrakcje turystyczne. Sprawdź jaka jest w Ca’n Picafort pogoda. Ca’n Picafort urlopowe nastroje i sporo dobrej rozrywki.

Prawdziwie urlopowe nastroje i sporo dobrej rozrywki

oferuje swoim gościom jeden z bardziej popularnych ośrodków wypoczynkowych Ca’n Picafort. Panująca w Ca’n Picafort pogoda oferuje nam bardzo sprzyjające warunki:

 • dużo słońca:

wiosna – 5- 9 h/dzień; lato – 9 – 10 h/dzień; jesień – 5 – 8 h/dzień; zima – 4 – 6 h/dzień;

 • ciepła woda:

wiosna: 14 – 17 st. C; lato: 22 – 26 st. C; jesień: 20 – 25 st. C; zima: 14 – 16 st. C;

 • niewiele opadów:

wiosna: 6 – 4 dni; lato: 1 dzień; jesień: 4 – 6 dni; zima: 5 dni.

Największe atrakcje turystyczne Ca’n Picafort to:

 • piękna duża plaża – ciągnie się ona przez przeszło 10 kilometrów, jej sporym atutem jest czystość; na miejscu można wypożyczyć leżak i parasol (cena za komplet – 2 leżaki i 1 parasol to kwota ok. 10,5 Euro na dzień); jej sporą atrakcją jest piękna duża promenada przy której znajdują się klimatyczne: bary i restauracje; plaża miejscami „usłana jest” niewielkimi wydmami;
 • chroniony rezerwat przyrody – jest to prawdziwy raj dla dzieci oraz dla wszystkich, którzy lubią obcowanie z przyrodą, na obszarze tego parku można bowiem zobaczyć na własne oczy między innymi: angielskie jeże, bażanty czerwone a także takie popularne ssaki jak: łasice, króliki, zające, polne myszy żyjące w ich własnym naturalnym środowisku (otoczeniu);
 • centrum nurkowe – wielojęzyczna szkoła nurkowania umożliwia opanowanie tej „dyscypliny wodnej” na wielu zróżnicowanych poziomach.

Zwiedzanie Ca’n Picafort

należy rozpocząć od odwiedzenia miejsca jakim jest Park Przyrody do którego rok rocznie zlatują się ptaki z całej niemal Europy. Ten wyjątkowy rezerwat dzikiej przyrody rozpościera się na obszarze 2580 ha. Czynny jest on codziennie od godziny 9 do zmierzchu. Wejście jest bezpłatne. Innym wartym odwiedzenia ciekawym miejscem może być Cmentarz Fenicjan – prehistoryczne cmentarzysko na którym znajdują się grobowce w okresu: od epoki żelaza do czasów rzymskich. Można tam również zobaczyć na własne oczy blisko 100 podziemnych grobowców wydrążonych w skale. Warte naszej uwagi są także położone w pobliżu: plebania i kościół parafialny z XVI wieku (który zastąpił budowlę sakralną z XIII wieku). Wiele emocji z pewnością wywoła w nas ogromny Labyrinth Giant Wooden Maze, który zapewni sporo rozrywki szczególnie naszym małym pociechom. Atrakcja ta jest adresowana dla maluchów od 8-ego r.ż.

Co jeszcze można robić na Ca’n Picafort?

-tak naprawdę wiele zależy od naszych osobistych upodobań, gdyż miejscowość ta ma nam sporo do zaoferowani pod tym kątem. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego, mają do swojej dyspozycji:

 • wypożyczalnie rowerów zarówno wodnych jak i stacjonarnych;
 • pola do gry w: mini-golfa lub tenisa;
 • wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Ci z nas, którzy preferują mniej absorbujące formy rozrywki, mogą z kolei skorzystać z takich propozycji jak:

 • klub jeździecki Austria – oferujący rozległe tereny jeździeckie dla każdego miłośnika tej formy rozrywki, jest tam także szkółka jazdy konnej;
 • gaje piniowe z licznymi ścieżkami spacerowymi i szlakami wędrownymi.

Ca’n Picafort nie zapomina również o miłośnikach lżejszej rozrywki. To na nich czekają liczne:

 • kluby, puby i restauracje z muzyką na żywo i przepysznym jedzeniem – najlepiej bawić się tam wieczorem wraz z obcojęzycznym wyluzowanym towarzystwem.