El Arenal – idealne miejsca i pogoda na wczasy. Plaże, słońce, eksluzywne hotele, dyskoteki i kluby – brak miejsca na nudy.

El Arenal to znana miejscowość turystyczna położona na Majorce. Znajduje się ona w pobliżu stolicy wyspy- Palmy, zatem jest idealnym punktem do wielu wypraw i wycieczek. Tak jak wszystkie inne miejscowości turystyczne na Majorce, tak i w El Arenal na pewno nikt nie będzie się nudzić. Wspaniałe plaże, mnóstwo dyskotek i klubów, to idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Ciekawe miejsca

W El Arenal na pewno trzeba odwiedzić park wodny i ogrody botaniczne. Dla miłośników golfa czekają też niezwykłe pola do mini golfa, które znajdują się w przedziwnym parku, który jest stylizowany na Park Jurajski. Wspaniała roślinność, niezwykłe scenerie i ciągła zabawa, to wizytówka tego miejsca. W pobliżu miasta znajduje się wspaniały zamek i sanktuarium, a także w pobliskim Felanitx masa zabytków architektonicznych i wspaniałe wiatraki. Oprócz tego wiele dyskotek dla młodych osób, restauracji i ekskluzywnych hoteli.

Pogoda

Do El Arenal najlepiej zawitać latem lub wiosną, gdy temperatury powietrza wynoszą około 30° C i na pewno będzie świecić słońce. Cała Majorka jest pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, który charakteryzuje się gorącym i suchym latem, oraz łagodną lecz mokrą zimą. Temperatury w sezonie zimowym wynoszą około 10°C, a zatem jest dość ciepło.