Wybierając się na wakacje za granicę, często zastanawiamy się na jakie wydatki musimy się nastawić. W przypadku Hiszpanii nie ma się czego bać, ceny bowiem nie są odstraszające.

Żywność. 

Jeśli nocleg nie obejmuje wyżywienia lub obejmuje tylko śniadanie, jesteśmy zmuszeni kupować jedzenie samodzielnie. W przypadku tego kraju nie jest to kłopotem. Ceny żywności jeśli nie są mniejsze niż w Polsce, to są praktycznie podobne, dlatego zakupy spożywcze mogą być tylko przyjemnością. W przypadku produktów stricte hiszpańskich ceny mogą być dużo niższe – warto więc nawet do kraju przywieźć kupioną na miejscu oliwę z oliwek i inne tego rodzaju produkty.

Jeśli chodzi o żywność – polecić można zakupy na targowiskach i w niewielkich sklepach. Oprócz doskonałych produktów zaletą takich zakupów jest możliwość negocjacji cen. 

Alkohol. 

Jeśli chodzi o alkohol, należy wiedzieć, że najbardziej popularnymi alkoholami są wina i piwo. Ceny tych trunków nie są wysokie. Piwo kupimy w cenach droższych piw polskich, wino już za kilka Euro. Oczywiście istnieją również tańsze, jednak warto wydać kilka Euro więcej i cieszyć się unikalnym smakiem Malagi czy podobnego wina. 

Nie wszyscy jednak kupują żywność w sklepach, należy więc wspomnieć o restauracjach. Ceny w lokalach również nie należą do bardzo wysokich, oczywiście nie mówiąc o restauracjach ekskluzywnych, gdzie mogą być wyższe. W normalnych lokalach ceny są podobne do polskich. Za obiad zapłacimy około 12 Euro, za piwo około 1 Euro a za wodę mniej niż jedno Euro. Jak widać – w Polsce często jest podobnie. Paliwo.Podróżując po Hiszpanii często zwracamy uwagę na cenę paliwa. Do niedawna nie było drogie, dziś jest trochę gorzej, ceny paliw są odrobinę wyższe niż w Polsce, dlatego warto rozważyć alternatywne środki transportu. Warto dodać – powyższe słowa dotyczą dużych stacji benzynowych, na mniejszych często jest taniej. Warto wspomnieć jeszcze o jednym – planując podróż autem z instalacją gazową należy pamiętać, że ilość stacji autogazu jest niewielka.