Hiszpania wciąż popularna.

Hiszpania już od dawna znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych krajów na świecie. Do najczęściej odwiedzanych zakątków Hiszpanii należą zaś miasta: Madryt, Barcelona i trzecie co do wielkości miasto hiszpańskie : Walencja oraz przepiękne malownicze wybrzeża: Costa Brava oraz Costa Blanca. Ten, kto chociaż zasmakował w hiszpańskiej atmosferze, wpisuje bez wahania kraj ten, na listę swoich ulubionych i powraca tam ilekroć jest to możliwe.

Odkryj urok hiszpańskich fiest.

Odwiedzając Hiszpanię w marcu, warto wziąć udział w jednym z bardziej spektakularnych miejscowych fiest. Święto trwa od 12 do 19 marca. Odbywa się ono w Walencji. W czasie jego trwania, można obejrzeć na własne oczy między innymi walki byków oraz pokazy sztucznych ogni. Zarówno jedno jak i drugie wydarzenie, są szalenie spektakularne, nie sposób, więc go pominąć w swoich planach wyjazdowych. 

Spędź ciekawie czas w Walencji

Będąc w Hiszpanii latem, można dołączyć się do licznie organizowanych wycieczek jednodniowych. Odbywają się one na terenie Walencji. Mimo, iż wówczas panuje tam dość ciepły klimat i bywa duszno, warto pod okiem doświadczonego przewodnika, obejrzeć to, co Walencja ma nam do zaoferowania. 

Zjedz coś naprawdę smacznego

Wyjazd do Hiszpanii można uprzyjemnić sobie, kosztując niektórych miejscowych potraw. Kiedy znajdziemy się w hiszpańskiej cukierni, zapytajmy koniecznie o arnadi. Co prawda jest to dość drogi rarytas, ale w pełni wart swojej ceny. Smakołyk, o jakim mówimy to połączenie: dyni, cynamonu, migdałów, jaj, cukru oraz orzechów piniowych. 

To musisz zobaczyć !

Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę ciekawego w Hiszpanii, udaj się do Grenady – czyli na południe kraju. Tam odwiedź koniecznie kompleks budynków pałacowych o nazwie Alhambra. Zabytek ten, należy do najważniejszych w całej Europie (!). Jest to pozostałość po Maurach, którzy wznieśli go ponad 1300 lat temu (!). Na uwagę zasługuje nie tylko sama budowla, która jest dowodem kunsztu i geniuszu architektów. Wzrok gości przyciągają również przepiękne ogrody z tarasami oraz fontannami, okalające cały ten wielki kompleks. 

Zwiedzając Barcelonę, warto zobaczyć na własne oczy niezwykłą budowlę sakralną. Jest nim przepiękny kościół Sagrada Familia. Co w nim takiego niezwykłego? Po pierwsze fakt, że na jego wystawienie architekt, potrzebował 43 lata (!). Dzieło nie zostało ukończone, gdyż artysta Antonio Gaudi zmarł w 1926 roku. Po drugie: od śmierci pomysłodawcy, ta sakralna budowa znajduje się wciąż w rozbudowie. Dlatego też, została ona uznana za jeden z cudów świata.