Hiszpania. Ten piękny, słoneczny kraj od lat jest wakacyjnym celem wielu Polaków. Kraj kontrastów, słońca, pięknych plaż i niezliczonej ilości zabytków. Warto tam dotrzeć, lecz do każdej podróży należy się przygotować. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Hiszpanii? Ten artykuł jest właśnie o tym.

Dojazd.

Hiszpania jest krajem, który jest bardzo odległy od Polski, dlatego istotna sprawa jest wybór odpowiedniego środka transportu, który dowiezie nas na miejsce. Kierowcy nierzadko wybierają dojazd samochodem, jednak nie jest to najlepszy wybór. Jazda samochodem to minimum dwa dni spędzonych w aucie. Lepiej wybrać inną możliwość.

Alternatywą jest lot samolotem. Za niewielką sumę, po kilku godzinach lotu możemy cieszyć się z dotarcia na miejsce. Z dalszą komunikacją w Hiszpanii nie ma problemu – istnieje wiele możliwości. Najtańszą i najlepszą jest wypożyczenie samochodu. Opłata jest stosunkowo niska, a dobra infrastruktura drogowa umożliwia dotarcie praktycznie w każdy kraniec wyspy.

Noclegi.

Hiszpania jest krajem bardzo otwartym dla turystów, posiada rozbudowaną bazę noclegową. Turysta szukający noclegu może wybierać spośród różnego rodzaju hoteli, pensjonatów i innych miejsc noclegowych. Oczywiście w zależności od miejsca noclegowego i wielu innych czynników, ceny za nocleg mogą być bardzo zróżnicowane. Trzeba pamiętać, ze w okresie hiszpańskich świat i innych ważnych wydarzeń ceny wzrastają nawet kilkukrotnie.

Jedzenie.

Istotna sprawą dla każdego turysty jest wyżywienie. Warto wiec poświęcić kilka słów. Hiszpańska kuchnia jest bardzo smaczna i zdrowa. Przeważają w niej dania rybne oraz zawierające warzywa i owoce. Minusem – szczególnie dla polskiego turysty jest niewielka ilość potraw mięsnych. Ceny nie należą do zbyt wygórowanych. Wybierając restaurację warto zboczyć z tras uczęszczanych przez turystów i udać się do miejsc, które znane są przede wszystkim miejscowych. Tylko tak poznamy prawdziwą kuchnie i będziemy mieli okazję spożywać posiłek w niepowtarzalnej atmosferze.

Problemy.

Największym problemem podczas wojaży po Hiszpanii może okazać się bariera językowa. Hiszpanie niechętnie uczą się języków obcych. Oczywiście możemy próbować porozumieć się po angielsku czy francusku, jednak nie zawsze będziemy mieli na to szanse. Oczywiście problemem jest również bezpieczeństwo. Mówi się powszechnie, że Hiszpania jest bezpieczna – fakt, warto jednak zachować ostrożność.

Hiszpania jest krajem, w którym wakacje prawie zawsze są udane. Warto przekonać się o tym osobiście i dotrzeć tam choć na krótki wakacyjny pobyt. Warto !