Wakacje w Hiszpanii co cel wielu z nas. Kraj ten bez wątpienia może być celem wakacyjnych wojaży. Pozytywów wypoczynku jest wiele, różnorodność krajobrazu, wspaniała przez większość roku pogoda, olbrzymia ilość atrakcji turystycznych, obiektów do zwiedzania. Można by wymieniać bez końca. Wielu turystów wie o tym doskonale, nie ma jednak dokładniejszych informacji o wakacjach w tym kraju. Zatem: co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Na tak postawione pytanie oczywiście niełatwo odpowiedzieć. Hiszpania jest tak różnorodna, tak fantastyczna, że tak naprawdę niełatwo się zdecydować. Bez wątpienia należy rozpocząć od wizyty w stolicy kraju.

Madryt, bo o tym mieście mowa ma turystom bardzo wiele do zaproponowania. Znaleźć w nim można wiele atrakcji turystycznych, wielką ilość klubów, dyskotek i innych miejsc, w którym można spędzić wolny czas. Rzecz jasna można również zwiedzać. W Madrycie można znaleźć wiele zabytków – warto wspomnieć chociażby o takich perełkach jak Pałac Kongresowy, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości , Katedra San Isidor el Real czy Muzeum Prado.

Costa del Sol.

Wybrzeże słońca to raj dla turystów, którzy chcą wypoczywać na plaży. W tym rejonie można znaleźć wiele kąpielisk morskich – od popularnych typu Marbella, Torremolinos, Malaga, Almunecar, Roquetas de Mar, po wiele innych, często niewielkich i niesamowicie urokliwych. Oczywiście to nie wszystkie atrakcje turystyczne rejonu. Turyści mogą znaleźć w tym rejonie dużo więcej.

Wyspy Kanaryjskie. 

Wakacje na Kanarach do lat były synonimem luksusu. Dziś może sobie na nie pozwolić coraz więcej osób. Wyspy Kanaryjskie, to miejsce, które przyciąga kusząc przepięknymi plażami, pięknymi hotelami i słonecznymi dniami. Zachęca również niezliczoną ilością klubów i dyskotek oraz atmosferą nieustającej zabawy. Każdy kto przybędzie na wyspę z pewnością szybko dojdzie do wniosku, że wakacje w tym miejscu można połączyć ze zwiedzaniem. Atrakcyjne, warte zobaczenia miejsca to:

  • Wydmy w Maspalomas na Gran Canaria.
  • Zabytkowe budowle w tym kościoły na La Lagunie i La Orotavie.
  • Parque Nacional de la Caldera de Taburiente, oraz wiele innych.

Ibiza.

Ibiza to miejsce najchętniej odwiedzane przez ludzi, którzy chcą połączyć wakacje z zabawą. Atmosfera zabawy właściwie się na tej wyspie nie kończy, czasami tylko jest spokojniejsza. Z reguły dzieje się tak w godzinach sjesty i porze porannej.

Malaga.

To miejsce można polecić zarówno tym, którzy chcą wypocząć na plaży jak i tym, dla których wakacje to coś więcej. W Maladze można wypoczynek łączyć ze zwiedzaniem, można tam bowiem znaleźć wiele interesujących obiektów. Wśród najważniejszych można wymienić katedry i wzniesiony w czternastym wilku Zamek Gibralfaro.

Teneryfa.

Miejsce to okreslane jest jako region nieustającej zabawy. Na wyspie nie ma zbyt wielu atrakcji turystycznych, nie można znaleźć zbyt wielu zabytków, jednak można znaleźć miejsca, w których doskonale można się bawić. Ilość dyskotek, klubów i innych miejsc jest spora a ich różnorodność gwarantuje, że każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście to tylko wycinek atrakcji turystycznych Hiszpanii. W tym różnorodnym kraju można znaleźć wiele więcej atrakcji turystycznych. Można posunąć się do stwierdzenia, ze każdy turysta – bez względu na wiek, satyn zdrowia, czy zainteresowania może spędzić w Hiszpanii udany urlop. Jednym słowem wakacje w Hiszpanii to dobry wybór.