Zanim dokonamy rezerwacji.

Mimo, iż Hiszpania należy do bardziej bezpiecznych rejonów, należy dobrze przemyśleć decyzję, z kim się tam wybierzemy. Nie mamy tu jednak na myśli współtowarzyszy wyprawy a biuro, za pośrednictwem, którego będziemy mogli dotrzeć na miejsce. Wybór powinien zająć nam trochę czasu. Dlatego też, nie należy decyzji tej pozostawiać na ostatnią chwilę. Najlepiej wyborem biura podróży, zająć się na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Wtedy też, damy sobie naprawdę dużo czasu do namysłu i będziemy mogli sprawdzić więcej ofert.

Sprawdzone sposoby na wybór pewnego biura podróży.

Pytanie o to, jak wybrać najlepsze biuro podróży organizujące wczasy w Hiszpanii, spędza sen z powiek tym, którzy chcą się tam wybrać w najbliższym czasie. Jest to o tyle kłopotliwe, iż atrakcyjnych ofert typy tanie wycieczki do Hiszpanii, nie brakuje. Łatwo, zatem utonąć w morzu takich „wyjątkowych” okazji. Jak zatem uniknąć błędu? Oto kilka sprawdzonych sposobów, w jaki sposób nie dać się „wywieść w pole” a dowieźć bezpiecznie do pięknej, skąpanej w słońcu Hiszpanii. 

Sposób nr.1

Popytajmy znajomych. Być może wśród naszych przyjaciół, znajomych a nawet członków dalszej rodziny, ktoś już był w Hiszpanii z określonym biurem turystycznym. Najbezpieczniej jest kierować się taką właśnie opinią. 

Sposób nr.2

Czytajmy fora internetowe turystyczne. Drugim najbardziej wiarygodnym źródłem tego typu informacji są fora dyskusyjne. Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: najlepsze biuro turystyczne Hiszpania lub Hiszpania – jakie biuro polecacie. Wchodząc na tego typu strony, bardzo łatwo wymienić się poglądami i uzyskać konkretną odpowiedź. 

Sposób nr.3

Dokonujemy wyboru samodzielnie. Nie zawsze fora internetowe, mogą być nam pomocne. Szczególnie wtedy, gdy dane biuro, nie istnieje w naszym mieście, bądź nie prowadzi ono obsługi on-line. W tym celu, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: biura podróży Hiszpania XXX i tutaj wpisać nazwę miasta, w którym mieszkamy. Dokonując tego typu samodzielnego wyboru należy kierować się kilkoma istotnymi kryteriami:

  • Okres, od jakiego biuro istnieje na rynku – im dłużej tym pewniej;
  • Opinie, jakie krążą na jego temat – im więcej pozytywów, tym większa gwarancja, że i my dotrzemy spokojnie;
  • Cennik usług – nie zawsze TANIO znaczy PEWNIE;
  • Możliwość kontaktu bezpośredniego z pracownikami biura- na stronie każdego profesjonalnego biura podróży, widnieje zakładka KONTAKT gdzie znajdują się dane teleadresowe;
  • Informacja o wszelkich dodatkowych usługach – im ich więcej, tym lepiej świadczy to o biurze i jego podejściu do Klienta;
  • Wgląd w aktualny cennik oraz ofertę – im częściej dokonywana jest aktualizacja strony biura podróży, tym bardziej wiarygodne staje się ono w naszych oczach.