Costa Almeria – kolejny ciekawy region Hiszpanii

Costa Almeria to kolejny, ciekawy region ze wspaniałym wybrzeżem w Hiszpanii. Ponad 300 km wspaniałych plaż, słoneczna pogoda i wiele atrakcji dla turystów, to wszystko znajdziemy właśnie na wybrzeżu Costa Almeria. Miejsce to znajduje się w południowo- wschodniej części Hiszpanii, w regionie Andaluzji.

Pogoda i temperatury.

Jeżeli damy wiarę synoptykom, to w tym regionie Hiszpanii przez 320 dni w roku jest słonecznie. Temperatury w miesiącach letnich często dochodzą do 40’ C, jednak wiosną i jesienią są naprawdę przyjemne, i wynoszą w granicach 30’ C. Zimy też są łagodne, a temperatury kształtują się w granicach 15’ C, jedynie w najwyższych partiach gór jest o kilka stopni chłodniej.

Ciekawe miejsca.

Dla miłośników rozrywek i nocnego życia, ciekawe będzie miasteczko Mojakar, które oferuje najwięcej tego typu atrakcji. Inna ciekawa miejscowość to Vera, która słynie z doskonałego jedzenia, plaż dla nudystów i ciekawych zabytków. Miłośnicy zakupów powinni odwiedzić miejscowość Albox, gdzie w każdy wtorek odbywa się wielki targ, na którym znajdziemy praktycznie wszystko: od warzyw, poprzez żywe zwierzęta, artykuły spożywcze, przemysłowe i wiele ciekawych pamiątek.

Wakacje TV :