Wybrzeże Costa de la Luz – idealne miejsce na wakacje

Wybrzeże Costa de la Luz to przede wszystkim idealne miejsce do wakacyjnego wypoczynku dla amatorów plażowania, gorącego słoneczka i wydawania pieniędzy. Wspaniała pogoda przez wiele miesięcy w roku, ekskluzywne rozrywki i mnóstwo turystów, to wszystko znajdziemy w regionie wybrzeża Costa de la Luz.

Pogoda i temperatury – najlepsza strefa surfingowa w Hiszpanii

Na wybrzeżu Costa de la Luz przez większą część roku jest bardzo ciepło, a temperatury powietrza wynoszą około 30’ C. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń z temperaturami w granicach 15’ C. Co też niesłychanie istotne, region ten słynie z dość mocnych porywów wiatru, które jednak nie są żadną przeszkodą, lecz wabikiem, który przyciąga amatorów windsurfingu.

Zwiedzanie regionu.

Costa de la Luz to nie tylko wspaniałe plaże i rozrywki związane z uprawianiem sportów wodnych, ale również wspaniałe, zabytkowe miasta i miasteczka. Koniecznie trzeba zwiedzić Tarifę- stolicę regionu, która jest otoczona zabytkowymi murami z czasów mauretańskich. W okolicy znajduje się wspaniały Kościół z barokowa fasadą i zamek Castillo de Guzman. Bardzo ciekawe jest również miasteczko Velez de la Frontera, które zachwyci specyficzną budową wąskich uliczek, które tworzą swoisty labirynt pomiędzy białymi fasadami domów.

Wakacje TV :