Costa Del Sol – to piękna pogoda przez wiele miesięcy.

Costa del Sol to jedno z najpiękniejszych wybrzeży w Hiszpanii. Jest ono położone w południowej Andaluzji, pomiędzy wybrzeżem Costa de la Luz a Costa Tropical. Wspaniałe plaże, ekskluzywne hotele, apartamenty i piękna pogoda przez wiele miesięcy w roku zachęcają do wypoczynku na tym wspaniałym wybrzeżu.

Pogoda, klimat i temperatury.

W rejonie wybrzeża Costa del Sol panuje typowy klimat śródziemnomorski, który sprawia, że przez wiele miesięcy w roku można cieszyć się tam wspaniałą pogodą. W najcieplejszych miesiącach temperatura powietrza wynosi około 30’ C, a bryza morska delikatnie orzeźwia powietrze i sprawia, że nie doczuwa się upału. W miesiącach zimowych temperatury nie są już tak wysokie, jednak nie przypominają w żadnym stopniu polskich zim. Najniższe temperatury to około 15’ C i brak opadów śniegu.

Atrakcje turystyczne.

Większość atrakcji turystycznych skupiona jest przy plażach, w rejonach należących do hoteli, które wręcz prześcigają się w organizowaniu atrakcji dla turystów. Znajdziemy tam zatem mnóstwo restauracji, dyskotek, miejsc do uprawiania rozmaitych sportów, salony masażu, spa i wiele innych. Najciekawsze miasta to Cordoba i Sewilla.

Wakacje TV :