Side to bardzo znane miasto w Turcji. Choć stosunkowo spokojne i kameralne, to jednak przyciąga wciąż rzesze turystów. Jego niepowtarzalność tkwi w wielu zabytkach, które zachwycają wszystkich bez wyjątku. Właśnie w tym mieście w czasach starożytnych, było centrum handlu niewolnikami. Zatem spotkamy się z wieloma ciekawymi i zaskakującymi opowieściami, o piratach, którzy często bywali w tych stronach.

Side – jaka jest pogoda w Side?

W Side, podobnie jak w innych regionach Turcji panuje suchy klimat. Oczywiście w rejonach nadmorskich czuć lekką i orzeźwiającą bryzę, to sprawia, że nawet w upalne lato jest tam całkiem przyjemnie. Najwyższe temperatury występują tam w lipcu i w sierpniu, a najniższe w styczniu i lutym. Wiosna i jesień to idealne miesiące na wczasy w Side, gdyż temperatury pozwalają na kąpiele w morzu i na opalanie. Jednocześnie temperatury nie są na tyle wysokie, aby męczyć podczas zwiedzania.

Side – wczasy, atrakcje.

Wybierając się do Side, należy pamiętać o tym, że najlepiej się tam poruszać pieszo. Nawet jeżeli mamy swój samochód, to w tym mieście na wiele nam się nie przyda, gdyż w większości panuje tam zakaz dla ruchu kołowego. W sumie dla turystów jest to dużym plusem, gdyż spacerując nie ominą żadnych ciekawych miejsc. Ponadto brak aut na ulicach sprawia, że jest to naprawdę urocze i spokojne miasteczko.

Zabytki, które napotkamy w Side to:

  • ruiny starożytnego rynku
  • amfiteatr
  • ruiny świątyń w porcie
  • biblioteka i bazylika z czasów bizantyjskich.

Zwiedzając to przedziwne, antyczne miasteczko, należy pamiętać o tym, że bardzo często występują tam przerwy w dostawach elektryczności. Choć jednym to przeszkadza, to tak naprawdę dla turystów to kolejna atrakcja. Starożytne ruiny wieczorem, przy blaskach świec i latarek, to prawdziwa gratka.