Extremadura – region dla miłośników historii – wielka tajemnica Hiszpanii

Extremadura to bardzo ciekawy i osobliwy region, położony w zachodniej części Hiszpanii. Graniczy z Portugalią, Andaluzją i Kastylią. Przeważają tereny równinne, jedynie na południu znajduje się masyw górski, który stanowi naturalną granicę z Andaluzją. Pod względem pogodowym, ten region jest nieco surowy, i poza sezonem letnim deszczowy i chłodny.

Pogoda i klimat

Extremadura znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego na północy, kontynentalnego w centrum i górskiego na południu. Miesiące letnie są wręcz upalne, z temperaturami, które dochodzą nawet do 40’ C. Zimy na południu bywają mroźne, a w centrum i na północy bardzo deszczowe.

Atrakcje turystyczne – co zobaczyć w Extremadurze.

Jest to region, który przypadnie do gustu miłośnikom historii, zwiedzania, a zwłaszcza dla tych, którzy preferują budowle sakralne. W tym regionie jest bowiem całe mnóstwo ciekawego, zabytkowego, sakralnego budownictwa. Wspaniałe klasztory, kościoły i świątynie pamiętają zamierzchłe czasy kultury arabskiej, rzymskiej i chrześcijańskiej. Najciekawsze miejsca to: – Guadelupe – Badajoz – Merida – Zafra.

Wakacje TV :