Mniej znany, ale piękny region Hiszpanii – Galicja

Galicja to bardzo piękny, lecz mało znany zagranicznemu turyście region w Hiszpanii. Znajdziemy tam zarówno ciekawe plaże, mnóstwo zabytków, jak i wspaniałą, bujną roślinność. Klimat również specyficzny jak na Hiszpanię, bo dość mokry i stosunkowo chłodniejszy od pozostałej części Hiszpanii.

Temperatury

Galicja jest często nazywana mokrą częścią Hiszpanii, bowiem notuje się tam w ciągu roku o około 30% więcej opadów, niż w pozostałej części tego kraju. Temperatury powietrza również są o kilka stopni niższe, i w najcieplejszym miesiącu sierpniu wynoszą około 26’ C, a w najzimniejszym styczniu około 12’ C.

Położenie i ciekawostki

Galicja to region położony w północno- zachodniej części Hiszpanii. Jest to też obszar najbardziej wysunięty ku północy w stosunku do reszty kraju. Co też odróżnia ten region, to specyficzny akcent, bardzo upodabniający do języka portugalskiego. Galicja to przede wszystkim region bardzo zielony, pełen lasów i wzgórz porośniętych bujną roślinnością. Mnóstwo też ciekawych zabytków i można tam zjeść najsmaczniejsze owoce morza.

Obejrzyj też ciekawe video:

5 rzeczy które należy zwiedzić w Galicji

Po kilku dniach podróży po Galicji, bloger dzieli się ulubionymi rzeczami w tym super zielonym regionie Hiszpanii. Oto krótki przewodnik po Galicji w Hiszpanii.

Opis filmu video z góry strony:

Film o podróży Galicie w Hiszpanii.

Nasza podróż przez romantyczną północną Hiszpanię podróżując na południe przez Galicję wzdłuż wybrzeża Atlantyku. A Coruña jest największym miastem przemysłowym i portem żeglugowym, które, jak przypuszczano, zostało założone przez Fenicjan w 60 pne.

Rzymianie podbili to miasto portowe, które zawsze kojarzyło się z morzem. To z A Coruña niezwyciężona hiszpańska Armada żeglowała w 1588, aby zaatakować Anglię. Santiago De Compostela jest stolicą Galicji. Od średniowiecza była, obok Jerozolimy i Rzymu, najważniejszym celem pielgrzymek w chrześcijaństwie. Co roku przybywało tu pół miliona pielgrzymów z całej Europy. To najbardziej religijne miasto Hiszpanii nadal przyciąga wiernych.

Kilka wieków temu każda z dużych wiosek Rias Baixas prosperowała dzięki połowom, podobnie jak Pontevedra. Wszystko to zmieniło się jednak, gdy jego port został pochłonięty przez piasek jakieś trzysta lat temu. W przeciwieństwie do wielu innych miast portowych w Hiszpanii, stare miasto Pontevedra jest prawie takie samo jak dawniej z brukowanymi uliczkami, kameralnymi placami i pałacami dawnej elity miasta.

Po drugiej stronie ogromnego mostu łańcuchowego rozciągającego się przez ujście głębokiej rzeki znajduje się największe miasto Galicji – Vigo. Jego nazwa ma pochodzenie rzymskie i uważa się, że Vicus Spacorum był punktem wyjścia kampanii Cezara przeciwko Britannii. Było także miejscem przechowywania oliwy, ryb i wina Imperium.

Przez wieki życie w Galicji nie było reprezentatywne dla reszty Hiszpanii. Zarówno Rzymianie, jak i Maurowie uważali, że jest to zbyt odległe dla ich interesów. Może to właśnie sprawia, że ​​jest to wyjątkowe miejsce!

Wakacje TV :