Dlaczego warto jechać do Hiszpanii?

Hiszpania jawi się nam przede wszystkim, jako kraj, który zachwyca swoją malowniczością. Decydując się na jej odwiedzenie, chociażby w ciągu weekendu, gwarantujemy sobie udany i naprawdę relaksujący wypoczynek, pełen atrakcji. 
Wizytując Hiszpanię możemy skusić się na zwiedzanie najpiękniejszych jej zabytków. W trakcie naszego pobytu w Hiszpanii, możemy również delektować się między innymi pięknymi piaszczystymi plażami, spędzając czas wolny na opalaniu, kąpieli czy spacerach. Hiszpania oferuje nam jednak dużo więcej. Odwiedzając ten atrakcyjny kraj, mamy do swojej dyspozycji nie tylko ekskluzywne hotele czy pensjonaty. Otworem stoją również ośrodki, oferujące nam uprawianie sportów wodnych. Jeden z nich znajduje się na hiszpańskiej wyspie o nazwie Fuerteventura.

Fuerteventura – informacje ogólne.

Fuerteventura to najstarsza wyspa Hiszpanii. Powstała ona – bagatela! 21 milionów lat temu. Położona jest ona na wschodnim odcinku archipelagu Wysp Kanaryjskich (czyli kompleksu wysp wulkanicznych znajdujących się na Oceanie Atlantyckim i zaliczanych do obszaru Hiszpanii). Jest to druga główna wyspa tego kompleksu. Jest to miejsce dość słabo znane turystom, gdyż odkryte dopiero niedawno. Jednakże takie walory wyspy jak: cisza, spokój, malownicze widoki oraz długie piaszczyste nabrzeże, przyciągają coraz więcej zainteresowanych. 

Fuerteventura – pogoda.

Odwiedzając wyspę możemy liczyć na naprawdę piękną pogodę niemal przez cały rok. Z obserwacji wynika, że dni deszczowych czy pochmurnych, nie spotyka się tu niemal w ogóle. Fuerteventura zaliczana jest do jednego z bardziej suchych obszarów Hiszpanii. Dość częstym zjawiskiem, jakie możemy spotkać na wyspie w okresie wiosennym jest burza piaskowa. Ogólne temperatury, jakie panują na tym obszarze wahają się między 18 a 30 stopni C

Fuerteventura i jej atrakcyjność.

Fuerteventura to miejsce, przeznaczone głównie do turystyki wodnej. Amatorzy windsurfingu oraz karawaningu, mogą tu szaleć do woli. Co nie oznacza, że wyspa nie ma nic więcej do zaoferowania odwiedzającym ją gościom. Otóż, kiedy już wypoczniemy i nasycimy się złocistym piaskiem i przejrzystym oceanem, możemy udać się na zwiedzanie Fuerteventury. Ze względu na naprawdę dobre warunki drogowe, najbardziej polecanym środkiem transportu, jest tu samochód, który można wypożyczyć na miejscu. 

Fuerteventura i jej zabytki.

Na obszarze wyspy, trudno o zabytki w postaci jakiś pamiątkowych budowli. Możemy jednak odwiedzić wiele dość osobliwych obiektów. Są to między innymi: 

  • Stare wyrobiska górnicze w mieście Ajuy;
  • Odnowiony dworek mieszczański Casa Santa María – pełniący obecnie funkcję lokalnej restauracji; mieści się on w mieście Bentacuria
  • Świątynia pochodząca z XVII w. Iglesia de Santa Maria; budynek ten również jest zlokalizowany w mieście Bentacuria;
  • Renesansowy kościół o nazwie Iglesia Nuestra Señora de Candelaria znajdujący się w mieście La Oliva;
  • Casa de los Coroneles czyli unikalny dom mieszkalny z rekordowo dużą liczbą okien i drzwi pochodzący z XIII wieku – także mieszczący się w La Oliva.

Sporą atrakcją turystyczną może okazać się także Muzeum pod gołym niebem – znajdujące się w mieście Tefia; jest to typowy skansen, dzięki któremu możemy przekonać się naocznie, jak żyli jeszcze niedawno rdzenni mieszkańcy Fuerteventury.