Południowa część Cypru to najcieplejszy obszar wyspy. Od Protaras na wschodzie po Pafos na zachodzie, południowy Cypr ma szereg piaszczystych plaż, na których goście mogą się zrelaksować i cieszyć się ciepłą wodą.

Pomimo tego, że Cypr jest wyspą w kształcie łzy, kraj ten nie cierpi z powodu bardzo mroźnych zim. W rzeczywistości temperatury są wręcz kojące przez większość roku. Na wyspie panuje klimat subtropikalny, co oznacza, że ​​wilgotność jest wysoka, przez co temperatura wydaje się wyższa niż jest. Ponadto górzysta środkowa część kraju chroni wyspę przed silnymi wiatrami.

Klimat Cypru jest ogólnie ciepły i suchy przez cały rok, a temperatury wahają się od wysokich 37°C w czerwcu do niskich 15°C w listopadzie. Pora deszczowa trwa od grudnia do kwietnia. W sezonie wakacyjnym pogoda jest przyjemna, a dni wahają się od 72°C w pierwszych miesiącach do 91°F w lipcu. Temperatury w górach mogą sięgać śniegu w styczniu i lutym, ale zdarza się to rzadko.

Chociaż jesienna pogoda na Cyprze jest bardziej umiarkowana niż w innych europejskich destynacjach, nocą na wyspie panują burze, które mogą wypełniać ulice wodą i rozświetlać niebo spektakularnymi błyskawicami. Niemniej jednak większość dnia jest nadal słoneczna, a temperatury pozostają wystarczająco przyjemne, aby cieszyć się kąpielą i opalaniem przy basenie.