Loty czarterowe na Cypr – bilety lotnicze – lotniska. Wraz z nadejściem sezonu letniego na Cyprze, czyli od początku maja z wielu miast w Polsce uruchamiane zostaję loty czarterowe w kierunku wyspy. Na większych lotniskach loty czarterowe odbywają się cyklicznie, natomiast z mniejszych to zależy.

Loty czarterowe na Cypr

Wraz z nadejściem sezonu letniego na Cyprze, czyli od początku maja z wielu miast w Polsce uruchamiane zostaję loty czarterowe w kierunku wyspy. Najczęściej organizowane są one przez popularne biura podróży. Na większych lotniskach loty czarterowe odbywają się cyklicznie, natomiast z mniejszych w zależności od ilości pasażerów.

Cypr – bilety lotnicze

Tak jak z każdym krajem w Europie również na Cypr można dolecieć samolotem.
Ceny biletów lotniczych na Cypr są uzależnione od tego na jakiego przewoźnika się zdecydujemy.

Bilety lotnicze mogą bowiem kosztować od tysiąca złotych wzwyż w obie strony, a jeśli wybierzemy wersję ekonomiczną, to nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt Euro. Jednak wtedy trzeba uważać na dodatkowe opłaty takie jak bagaż, czy opłacenie odprawy.
Loty na wyspę odbywają się z reguły bezpośrednio i trwają średnio 3:00 – 3:30 godziny.

Cypr – lotniska

Wybierając się w rejony Cypru Południowego do wyboru mamy dwa najważniejsze lotniska:


Lotnisko Larnaka (LCA) – położone około 8 kilometrów od Larnaki. Jest węzłem komunikacyjnym pomiędzy Europą a Bliskim Wschodem. Port lotniczy obsługuje najwięcej lotów czarterowych. Zatem podczas sezonu jest tutaj najwięcej pasażerów.


Lotnisko Pafos (PFO) – jest to międzynarodowy port lotniczy położony dosłownie dziesięć kilometrów od centrum Pafos. Jeśli chodzi o statystyki dotyczące liczby pasażerów przemieszczających się przez to lotnisko, to uzyskuje ono 2 miejsce w tejże właśnie klasyfikacji. Lotnisko to cieszy się największym uznaniem wśród turystów, których interesuje przede wszystkim wypoczynek w zachodniej części wyspy.

Na Cyprze Północnym funkcjonuje jedno lotnisko:

Lotnisko Ercan (ECN) – specyficzne pod względem panujących w tym regionie reguł politycznych. Lotnisko to położone jest niecałe dwadzieścia kilometrów na północ od Nikozji, czyli stolicy Cypru. Zatem znajduje się ono w regionie Cypry tureckiego. Ze względu na prawo jakie panuje w tym regionie, aby wylądować na tym lotnisku, należy kierować się ze strony Turcji. Bowiem tylko stamtąd samoloty mają pozwolenie na lądowanie w porcie lotniczym Ercan.