Alanya – centrum masowej turystyki

Alanya stanowi znakomity przykład przeobrażenia miejscowości, która została odkryta dla masowej turystyki i zyskała znaczną popularność. Jeszcze niedawno miasto to było jedynie małą spokojną mieściną. Jednak gwałtowny rozwój turystyki zmienił całkowicie oblicze miasta.

Wspaniałe plaże i nocne życie Alanyi

Miasto znajduje się nad morzem śródziemnym, a wokół miasta rozciąga się około dwudziestu kilometrów znakomitych plaż. Turyści znajdą tutaj zarówno wspaniałe piaszczyste plaże jak i czystą przezroczystą wodę znakomitą zachęcającą do pływania i nurkowania. Najbardziej znana plaża jest Plaża Kleopatry. Znakomite warunki na tym odcinku wybrzeża sprawiły, iż obecnie w większości plaża ta jest podzielona pomiędzy poszczególne hotele. Miejsce to jest szczególnie polecane turystom, którzy cenią sobie wypoczynek w luksusowych warunkach i nie przeszkadza im znaczny tłok na plażach. Miasto nastawione na masową turystykę posiada oczywiście rozliczne nocne kluby oraz dyskoteki. Możemy być pewni, iż muzyka, jaką usłyszymy w tych miejscach z całą pewnością nie będzie tradycyjną muzyka turecką. Większość proponowanych utworów będzie zapewne doskonale znana bywalcom dyskotek w innych krajach europejskich. Jeżeli nawet usłyszymy piosenki wykonywane prze tureckich artystów to ich charakter nie będzie odbiegał od znanych nam utworów.

Ciekawe zabytki Alanya

Kiedy już znudzą nas długie godziny opalania oraz nocne szaleństwa możemy wybrać się na wycieczki do ciekawych zabytków znajdujących się na terenie miasta. Alanya była, bowiem w swej historii w wieku XIII stolicą seldżuckiego sułtanatu. To właśnie z tego okresu pochodzą najciekawsze zabytki godne polecenia. 

Nad miastem wznoszą się ruiny twierdzy, w której możemy zobaczyć pozostałości po cysternach przeznaczonych do przechowywania wody, pozostałości po jedenastowiecznym bizantyjskim kościele oraz umocnienia obronne. Twierdza znajduję się na sporym wzniesieniu i z tego powodu najdogodniej jest wybrać się do niej lokalnym autobusem.