Temperatury powietrza i wody w Alanya w czerwcu. Sezon na kąpiele i opalanie.

Czerwiec – Alanya – pogoda

Czerwiec rozpoczyna sezon turystyczny w Alanya na dobre. Średnie temperatury osiągają wartość około 25°C. Jest to temperatura zbliżona do maksymalnych wartości odnotowywanych w Polsce w lipcu i w sierpniu.

Czerwiec – Alanya – temperatury powietrza

Najwyższe temperatury jakie są odnotowywane w czerwcu osiągają wartość około 30°C. Wieczory i noce względem całego dnia są nieco chłodniejsze, choć słupek rtęci wskazuje na średnio 19°C, to na pewno są dużo przyjemniejsze niż w poprzednich miesiącach. W tym miesiącu w Alanya turyści coraz częściej w godzinach południowych szukają cienia, aby schować się przed prażącym słońcem.

Czerwiec – Alanya – temperatury wody

Sezon na kąpiel i opalanie się w Alanya w czerwcu na dobre się rozpoczął. Na plażach nie brakuje firm oferujących spróbowanie najróżniejszych sportów wodnych. W końcu temperatura wody w Morzu Śródziemnym osiąga wartość aż 23°C. I z każdym dniem czerwca jest ona wyższa, co jest wyśmienitą informacja dla urlopowiczów uwielbiających wylegiwać się na tureckich piaszczystych plażach. Należy jednak pamiętać, że będąc w ruchu, czyli pływając lub próbując dyscyplin sportowych w wodzie, szybciej łapiemy opaleniznę. Dlatego posmarowanie ciała wodoodpornym olejkiem do opalania jest bardzo ważną czynnością.