Temperatury powietrza i wody w kwietniu, w Antalyi.

Wraz z nadejściem kwietnia na tureckim wybrzeżu sezon turystyczny w kurortach jest oficjalnie otwarty. Ale pogoda nie obiecuje, że przybywszy na początku kwietnia do Turcji, macie gwarancję do woli opalać się i pływać. Chociaż temperatura naprawdę rozgrzewa się do poziomu +20-22 stopni Celsjusza, a czasami i wyższej, to temperatura wody morskiej jest nadal niska i do pływania nie zachęca (chyba, że jesteś zwolennikiem łaźni lodowej). W Antalyi w kwietniu, pogoda bardziej zachęca do kąpieli w basenie z podgrzewaną wodą. Więc jeśli Wasz urlop przypada na kwiecień, spróbujcie pojechać do Antalyi, lecz nie wcześniej niż w drugiej połowie miesiąca, to naprawdę wtedy zakosztujecie przyjemności pływania w ciepłym morzu i powrotu do domu ze zdobytą tam, wspaniałą opalenizną.

Pogoda w Antalyi w kwietniu.

Za najcieplejsze miejsce w Turcji w kwietniu są uważane tereny położone na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego w pobliżu podnóża gór Taurus. Ale nawet w ciepłym roku sezon kąpielowy nie rozpocznie się tam przed końcem kwietnia.

Pogoda w Antalyi w kwietniu, to wspaniały wybór na wakacje w celach krajoznawczych. W tym kraju jest ogromna liczba atrakcyjnych miejsc, które są z pewnością warte zobaczenia. Efez, Pamukkale, Kapadocja, Kekova – to tylko część miejsc, które będą interesujące dla każdego podróżnika.

Kwiecień w Antalyi.

Wakacje w Antalyi w kwietniu, mają swoje oczywiste zalety. Ten wspaniały czas wiosennej pory roku jest bardzo korzystny dla amatorów zacisznego i niezakłóconego wypoczynku, tak zwanych: spokojnych wakacji. Ze względu na niezbyt ciepłą pogodę w kwietniu, w Antalyi nie przebywa zbyt dużo turystów i dlatego będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję doskonale wypocząć bez gwaru i zgiełku, a serwis hotelowy ma więcej czasu na dopieszczanie swoich gości.