Antalyia, pogoda w marcu.

Turcja to kraj, w którym pogoda jest różna w zależności od regionu. Zarówno w sezonie wakacyjnym jak i po sezonie, w Turcji można spędzić pogodny urlop.

Pogoda w Antalyi w marcu na bardzo słoneczne aurę, a deszcze są niezwykle rzadkie. Jeśli zdarza się, że niebo jest pokryte chmurami, zazwyczaj  nie trwa dość długo. Nasłonecznienie wynosi od 6 godzin , by pod koniec marca osiągnąć ok. 8 godzin w ciągu całego dnia. Temperatury powietrza i wody nie są rewelacyjne, ale przyzwoite jak na marzec nad Morzem Śródziemnym. Pobliskie góry skutecznie chronią przed napływem  prądów z chłodnym powietrzem.

Marzec w Antalyi, średnie temperatury powietrza.

Najchłodniej w Turcji jest w okresie od grudnia do lutego. Od grudnia do marca w Turcji może też padać deszcz, a maksymalna temperatura wynosi w regionie Antalyi ok. 15st.C.

W marcu jest zbyt wcześnie, ażeby zażywać kąpieli słonecznych i morskich  na plażach w Antalyi. Dni są niezbyt ciepłe, a pobyt w wodzie morskiej nie należy do przyjemnych. Sezon Turcja rozpoczyna w kwietniu, tak że w marcu jest szansa na uruchomienie wszystkiego innego oprócz plażowania. Średnie maksymalne temperatury powietrza w marcu w Antalyi zaczynają się od 15st.C, a pod koniec marca dochodzą do 20st.C.

Antalyia, marzec, średnie temperatury wody.

Temperatura wody w marcu na wybrzeżu morza w Antalyi wynosi od 15.5 do 16.5 st.C. Dla zahartowanych pływaków temperatura wody w tym przedziale to sama przyjemność i zdrowie. Przy pełnym nasłonecznieniu można próbować kąpieli w osłoniętych od wiatru zacisznych zatoczkach i osoby lubiące ciepło też zawiedzione nie będą urlopem w marcu w Antalyi. Turyści preferujący temperaturę wody około 30st.C i wyżej mogą skorzystać z hotelowych basenów, a zdjęcia z kąpieli przerobić w programie Photoshop.