Jaką pogodę obiecuje lipiec na Ibizie? Dowiedz się, jak najlepiej spędzić lipiec na Ibizie.

Ibiza to wyspa słynąca z przepięknych plaż. Spędzając na nich czas, możemy się w pełni zrelaksować. Naładować „akumulatory” pozytywną energią. Wypocząć na swój własny ulubiony sposób. Tym bardziej, że lipiec na Ibizie to po pierwsze – pełnia sezonu a po drugie lato w pełnym rozkwicie. Zobacz, na jakie atrakcje możesz liczyć wybierając lipiec na Ibizie. Sprawdź, jaką pogodę niesie ze sobą lipiec na Ibizie.

Pogoda i temperatury.

Pogoda w lipcu sprzyja przede wszystkim plażowaniu. Musimy jednak pamiętać jednocześnie, by zadbać o swoją skórę. Starajmy się również przebywać na samym słońcu jak najmniej – dotyczy to głównie pierwszych dni po przyjeździe. W przeciwnym wypadku, możemy narazić się na poważne oparzenia słoneczne. Lipiec na Ibizie to również sporo godzin słonecznych a także bardzo ciepła woda. Temperatura w ciągu dnia sięga nierzadko 30st.C. W ciągu nocy możemy przyjemnie się ochłodzić. Słupek rtęci spada wówczas, bowiem do 18st.C. Nadal warto, więc mieć w walizce zarówno ciepłe, jak i lekkie – typowo plażowe stroje. Temperatura wody zachęca do kąpieli. Wynosi, bowiem wówczas ok.25st.C. W ciągu dnia odnotowujemy przewagę godzin słonecznych. Jest ich w lipcu aż 12. Jeśli jesteśmy zmęczeni dziennym upałem, możemy korzystać z uroków wyspy wieczorami. Bywa tam naprawdę romantycznie, chociaż nie bardzo spokojnie. Obszar wyspy usłany plażami, to równocześnie ten fragment Ibizy, na którym znajdują się liczne bary, restauracje i głośne dyskoteki. Wiele z tych obiektów, oferuje zabawę do białego rana. Najspokojniej jest zawsze w starszej, zabytkowej części wyspy tak zwanej Dalt Vila.

A może by tak na plażę?

Mówi się, że Ibiza posiada najpiękniejsze plaże na Balearach. Jednocześnie to właśnie one stanowią swoistą wizytówkę wyspy. Turyści mogą wybierać spośród blisko 70 plaż zlokalizowanych w pobliżu spokojnych wód. Są to plaże dedykowane osobom z małymi dziećmi. Ponad połowa z nich wchodzi w skład modnych ośrodków turystycznych. Za najpiękniejsze uważa się tu: Ses Salines, Platges de Comte, Algues Blanques i Portinax***. Ponadto do dyspozycji turystów znajduje się na wyspie blisko 20 naturalnych plaż. Są to plaże nienależące do nikogo. Niezabudowane. Z dala od cywilizacji. Nieskalane infrastrukturą turystyczną. Najczęściej są to plaże piaszczyste bądź też żwirowo – kamieniste. Większość z nich ulokowana jest w zatokach wcinających się w skaliste brzegi wyspy. Tutaj odpoczywać powinni zdecydowanie ci z nas, którzy lubią bardziej surowe klimaty.

Wśród plaż naturalnych do godnych odwiedzenia zalicza się:

  • północne wybrzeże: Cala Xaracca i Cala Benirras
  • zachodnia część wybrzeża: Cala Codolar
  • wschód wybrzeża: Cala de Boix, Cala Mastella i Salt d’en Serra na wschodnim brzegu***.

*** źródło: „Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera – Baleary – Archipelag marzeń. Przewodnik Rekreacyjny.” D. Zaręba