Jakiej pogody można spodziewać się w czerwcu na Ibizie? Powiedz się, jak spędzić czerwiec na Ibizie.

Największą chlubą czy też swego rodzaju wizytówką Ibizy są restauracje i bary. Można w nich mile spędzić czas wolny, delektując się lokalną kuchnią. Podobną atrakcją stanowią również liczne kluby i dyskoteki. Aby przekonać się na własnej skórze o ich atrakcyjności, warto przyjechać na Ibizę w czerwcu. Jest to, bowiem ten miesiąc, w którym rozpoczyna się „sezon klubowy”. Jeśli zatem lubisz dobrą zabawę, wybierz się na Ibizę w czerwcu. Sprawdź, jakie warunki atmosferyczne panują wtedy na Ibizie.

Pogoda i temperatury.

Czerwiec na Ibizie to przedsmak tego, co oferuje parne i dość trudne do wytrzymania jedynie na zewnątrz – balearskiej lato. Opady deszczu należą do rzadkości. Wtedy też wyspa zaczyna blednąć pod względem kolorystyki. W przeciwieństwie do polskiego klimatu, ten panujący na wyspie oznacza „zasypianie” roślinności. Pozbawiona deszczu, wchodzi w stan wegetacji. Temperatury w ciągu dnia sięgają 27st.C. Noc przynosi lekkie ochłodzenie, a tym samym oznacza odpoczynek od skwaru i upału. Słupek rtęci spada do ok. 15st.C. Możemy zauważyć już znaczne ocieplenie, jeśli chodzi o temperaturę wody. Teraz wynosi ona już 21st.C. Co jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego. W ciągu dnia możemy nacieszyć się aż 10 godzinami słonecznymi!

„Rozrywkowa” Ibiza.

– tak najkrócej można określić to, co dzieje się i czeka na Ciebie, gdy przyjedziesz na Ibizę właśnie w czerwcu. Wtedy, bowiem otwierają swoje podwoje największe i najlepsze dyskoteki na wyspie. Ceny biletów sięgają niekiedy nawet 60 Euro, jednakże warto skusić się na wizytę w nich. Szczególnie w tych, które mogą poszczycić się międzynarodową sławą lub długą tradycją swojego istnienia. Najstarsze z nich to Amnesia (czynna tylko w sezonie czyli w okresie czerwiec – wrzesień) oraz Pacha (czynna cały rok). Odbywające się w nich imprezy, są o tyle niezwykłe, że inspirowane hippisowskimi. Znajdują się w nich nawet sklepy z odzieżą sygnowaną logo z ich nazwami. Odzież również nawiązuje stylem do lat 70 (hippisowskich). Inne polecane kluby z muzyką graną przez zawodowych DJ-ów (wyznaczających zresztą trendy muzyczne dla największych miast europejskich) to:

  • Eden, c. Salvador Espriu, Sant Antoni de Portmany, tel.: +34 971 340 212, http://www.edenibiza.com, czynna w sezonie letnim.
  • El Divino, Port Esportiu Eivissa Nova, m. Ibiza, tel.: +34 971 318 338, http://www.eldivino-ibiza.com, czynna w sezonie letnim.
  • Es Paradis Terrenal, c. Salvador Espriu 2, Sant Antoni de Portmany, tel.: +34 971 346 600, • http://www.esparadis.com, czynna w sezonie letnim.
  • Privilege, urb. San Rafael, tel.: +34 971 198 086, hhttp://www.privilegeibiza.com, czynna w sezonie letnim.
  • Space, Platja d’en Bossa, Sant Jordi, tel.: +34 971 396 793, http://www.space-ibiza.es, czynna w sezonie letnim.
  • Disco-Anfora, c. Sant Carles 7, Dalt Vila, m. Ibiza, tel.: +34 971 302 893, http://www.discoanfora.com, czynna w sezonie letnim. Niewielka dyskoteka w najstarszej części Ibizy ***.

*** źródło: „Majorka, Minorka, Ibiza oraz Formentera – Baleary – Archipelag marzeń. Przewodnik Rekreacyjny.” D. Zaręba