Jakiej pogody można spodziwać się w maju na Ibizie? Dowiedź się, jak spędzić maj na Ibizie.

Ibiza bywa określana, jako „Biała Wyspa”. Skąd taka nazwa? Otóż określenie to nawiązuje do dominującej na wyspie architektury. W jej skład wchodzą głównie białe budynki – zarówno mieszkalne, jak i sakralne czy zabytkowe. Warto przy tym nadmienić, że na wsypie znajdziemy przede wszystkim budynki rustykalne. Budowle te znajdziemy wewnątrz wyspy. Jej krańce i obrzeża są już bardziej nowoczesne, przystosowane do zorganizowanego wypoczynku dla przyjezdnych z różnych stron. To właśnie w tych rejonach, zlokalizowana jest większość barów, restauracji i klubów. To również tutaj znajdują się oferujące wszelkie wygody hotele. Do naszej dyspozycji są nowoczesne hotele z tarasami wypoczynkowymi na dachu, WiFi oraz modnymi kawiarniami czy restauracjami. Możemy też skorzystać z bardziej stylowych, niewielkich hoteli. Dzięki stylowi, w jakim są urządzone, łatwo poczuć „ducha historii”. Jednym z ciekawszych tego typu obiektów noclegowych, jest Hotel Montesol. Założony w latach 30.XX wieku. Oferuje nam blisko 55 pokoi urządzonych w stylu konserwatywnym. Sprawdź, czy warto spędzić maj na Ibizie?

Pogoda i temperatury.

Maj na Ibizie to miesiąc, w którym wyspa nadal zachwyca gamą kolorów i ich odcieni. Wciąż możemy sycić wzrok pięknymi i malowniczymi krajobrazami. Należy przy tym wspomnieć, że lato (a za czym idzie również sezon) rozpoczyna się na Ibizie już w połowie maja. Temperatury są na tyle przyjazne, że zachęcają do spędzania czasu wolnego na zewnątrz. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje ok.22st.C. Nocą zaś temperatura spada do 11st.C. – jest, więc nadal dość chłodno i trzeba uważać na tę różnicę, by nie spędzić reszty pobytu w łóżku z katarem i kaszlem. Woda staje się coraz cieplejsza. Temperatura sięga ok. 18st.C. W ciągu dnia możemy nacieszyć się 10 godzinami słonecznymi.

Jak spędzić maj na Ibizie?

Swój pobyt na wyspie możemy urozmaicić sobie na przykład wizytą w Dolinie Koni (Ibiza Horse Valley). Jest to miejsce, do którego przybywają głównie maltretowane konie. Tam przechodzą swego rodzaju rehabilitację. Turyści zaś mogą nie tylko podziwiać ich piękno. Mogą też na ich grzbiecie zwiedzić północny obszar wyspy, zachwycając się malowniczym krajobrazem. W ofercie znajdują się zarówno krótkie – kilkugodzinne – wyprawy, jak i takie, które obejmują kilka dni.

Wiele emocji może nam też dostarczyć czas spędzony na torze gokartowym. Osoby, które miały okazję skorzystać z tej atrakcji podkreślają, że pojazdy są dostosowane do możliwości, umiejętności i wieku zainteresowanych. Stosunek cen, do jakości i bezpieczeństwa oceniają oni na bardzo zadowalający. Wycieczki balonami również cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów. Podziwianiu piękna panoramy wyspy z powietrza, sprzyja nie tylko pogoda, ale również doskonała widoczność. Loty odbywają się w okresie od 1 marca do 31 października. Rejs trwa średnio 4-5 godzin.