Decydując się na wyjazd na Ibizę, podejmujemy naprawdę dobrą decyzję. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ciekawą historię tego miejsca. Początkowo znane ono było głównie, jako baza eksportowa: soli, ceramiki, wyrobów ze szkła. Po dziś dzień na południowym krańcu miasta Ibizy (stolica wyspy), znajduje się region, w którym po dziś dzień pozyskuje się sól morską. Obszar ten wchodzi w skład cennego Parku Przyrodniczego Ses Salines d’Eivissa i Formentera. Z czasem na jej obszar zaczęli przybywać ludzie majętni i znani. Udawali się tu głównie ze względu na doskonałe warunki do plażowania – wiele godzin słonecznych, biały piach, turkusowe wody. Gościli tu też miłośnicy surfingu. Dziś Ibiza jawi się przede wszystkim, jako mekka turystyki rozrywkowej. Odwiedzana jest, więc przeważnie przez amatorów nocnego intensywnego życia. Sprawdź, co dzieje się na Ibizie w kwietniu.

Pogoda i temperatura.

Kwiecień na Ibizie to dość ciepły i niemal bezdeszczowy miesiąc. Musimy jednak liczyć się z dość chłodnymi wieczorami i nocami. Szczególnie, gdy zamierzamy korzystać wówczas z uroków nocnego życia Ibizy. Cieplejszy sweter lub kurtka nie zaszkodzą w drodze do wybranego klubu czy baru. Temperatura w ciągu dnia sięga ok. 18st.C. W nocy temperatura spada do 7st.C. Wzrasta też temperatura wody, która jeszcze miesiąc temu sięgała 14st.C. W kwietniu wzrasta ona o dwie kreski i wynosi już 16st.C. Zbliża nas to do momentu, w którym będziemy mogli swobodnie korzystać z kąpieli wodnych. W ciągu dnia możemy liczyć na 8 godzin słonecznych.

Co wyróżnia kwietniową Ibizę?

Kwiecień to miesiąc, w którym zazwyczaj odbywają się uroczystości wielkanocne. Wtedy wczesnym wieczorem rozpoczyna się procesja. Spore wrażanie wywołuje widok miejscowych przebranych za rzymskich żołnierzy oraz mających na sobie stroje z zamierzchłej epoki. W trakcie procesji, możemy usłyszeć też powolny marsz, odgrywany przez kroczący w niej zespół muzyczny. Podniosłości temu wydarzeniu nadają też niesione przez uczestników procesji ogromne, przystrojone kwiatami – głównie czerwonymi różami – święte symbole czy obrazy.

Ibiza dla fanów sportu.

W tym czasie na wyspie odbywa się między innymi Ibiza Mountainbike Trek. Ta wielka sportowa impreza przyciąga głównie fanów kolarstwa wyczynowego. Jest też idealną okazją do sprawdzenia swoich własnych sił. W trakcie jej trwania odbywa się zazwyczaj kilka głównych wypraw rowerowych. Imprezie towarzyszą liczne atrakcje lokalne. Impreza ma kilkunastoletnią tradycję i rok rocznie przyciąga rzesze zainteresowanych.

Makowa wyspa.

Kwiecień to miesiąc, w którym Ibiza może nas zachwycić swoim niepowtarzalnym urokiem. Wtedy, bowiem pola okolicznych wiosek porastają pięknymi, jaskrawo-czerwonymi makami. Taki obrazek to świetna okazja do uchwycenia prawdziwego piękna wyspy. To szczególnie łakomy kąsek dla wszystkich miłośników fotografii krajobrazowej. Wyspa skąpana w deszczu maków to widok, który warto upamiętnić na klatce filmowej.