Pogoda w marcu na Ibizie. Dowiedz się, jak spędzić marzec na Ibizie. Temperatury są na tyle przyjazne, że zachęcają do spędzania czasu wolnego na zewnątrz. W ciągu dnia słupek rtęci pokazuje ok.22st.C.

Ibiza to nie tylko jedna z największych wysp Balearów. To również miejsce dość niezwykłe. Na swój sposób magiczne. Pełne ciekawych kontrastów. Z jednej strony polecana jest wszystkim, którzy przybywają na hiszpańskie wyspy w poszukiwaniu dobrej zabawy. Na nich czekają tu plaże oraz wspaniałe kluby z muzyką (także graną na żywo). Nie brak tu wygodnych miejsc noclegowych (na każdą kieszeń) i to nie tylko w samej stolicy, ale również poza nią. Z drugiej zaś strony Ibiza jawi się, jako wyspa przepełniona zabytkami. Otwiera wówczas swoje podwoje miłośnikom kultury, sztuki i historii. Jej niezwykłość polega również na tym, że bez względu, w jakim miesiącu ją odwiedzimy, nigdy nie będziemy się tam nudzić. Czeka tam na nas wiele ciekawych propozycji. Od zwiedzania, po relaks na najwyższym poziomie. Zobacz jak może wyglądać Twój marzec na Ibizie.

Pogoda i temperatury.

Początek marca równy jest początkowi balearskiej wiosny na Ibizie. Pogoda bywa wówczas dość kapryśna. Wyspa „rekompensuje” nam to pięknymi widokami. Marzec na Ibizie to miesiąc, w którym zaczynają kwitnąć brzoskwinie. Słupek rtęci w ciągu dnia sięga 16st.C. W nocy można odczuć lekkie ochłodzenie. Wtedy termometr wskazuje ok. 5st.C. Z tego też względu wiele poradników podpowiada, by zabrać ze sobą na wyjazd zarówno lżejsze, jak i cieplejsze ubrania. Temperatura wody sięga ok. 13-14st.C. W ciągu dnia możemy liczyć na ok. 7 godzin słonecznych, co daje nam wiele możliwości do ciekawego i aktywnego spędzenia czasu wolnego na Ibizie.

Najciekawsze atrakcje.

Marzec na Ibizie jawi się jako dość spokojny miesiąc. Idealny na zwiedzanie ciekawych atrakcji. jedną z nich jest Jaskinia Can Marca. Znajdująca się nad zatoką Puerto San Miguel. Jaskinia liczy sobie przeszło 100.000 lat. Wypełniona jest wielobarwnymi, skalnymi formami. Na jej obszarze żyje unikatowy gatunek jaszczurki skalnej. Znalezione w jej obrębie skamieniałe kości wymarłych już gryzoni, przesłano do Muzeum Historii Naturalnej. Wzbogacając jego zbiory o cenne okazy prehistorycznych przedstawicieli fauny dawnych ziem Morza Śródziemnego.

Inną ciekawostką jest też dzień 19 marca. Wtedy na wyspie – a dokładniej na niewielkiej wiosce San Jose – mają miejsce obchody Dnia Świętego Józefa. Wówczas możemy być świadkami hucznej imprezy na świeżym powietrzu. Wioska zostaje udekorowana. Plac kościelny zmienia się zaś w dyskotekę pod chmurką z DJ i muzyką na żywo. Impreza trwa całą noc. W tym czasie po wyspie kursują darmowe autobusy, które dowożą turystów z dużych miast czy okolicznych wiosek.

Sporą atrakcją dla turystów, może być też zwiedzanie Ibizy na skuterze. W tym celu należy odwiedzić jedną z wypożyczalni tego typu pojazdów. Możemy skorzystać dodatkowo z krótkiego szkolenia dotyczącego obsługi tego pojazdu. Najbardziej polecanymi obszarami do zwiedzania są:

  • Wybrzeże Morza Śródziemnego – wycieczki dają możliwość odkrycia wielu pięknych dróg, gwarantujących zapierające dech w piersiach widoki na piaszczyste plaże czy panoramę Ibizy;
  • Stare Miasto – otoczone renesansowymi murami obronnymi i wypełnione ciekawymi zabytkami, takimi jak chociażby budzące respekt katedry w stylu gotyckim.

Ponadto warto też odwiedzić Muzeum Archeologiczne Ibizy i Formentery. Pobyt w nim może uświadomić nam, jak wiele przeszła ta wyspa zanim stała się tak popularnym obszarem turystyki zorganizowanej. Jest to muzeum darmowe. Jego ekspozycję stanowią zbiory od czasów najdawniejszych po współczesność.