Sierpień w Alanya. Warunki pogodowe – temperatura powietrza i wody.

Sierpień – Alanya – pogoda

Sierpień na Riwierze Tureckiej jest drugim i zarazem ostatnim miesiącem zamykającym prawdziwe apogeum sezonu turystycznego. W Alanya odnotowywane są bardzo wysokie temperatury, których średnia wartość waha się w okolicach 25-26°C. Ogromną zaletą jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów atmosferycznych. Turyści decydujący się na urlop właśnie w sierpniu, czasami nawet przed samym wyjazdem nie sprawdzają pogody bo wiedzą, że będzie po prostu wspaniała.

Sierpień – Alanya – temperatury powietrza

Temperatury w sierpniu w Alanya są minimalnie niższe niż w lipcu, jednak nadal turystom będzie doskwierać upał i będą mieli gwarancję na bezchmurne niebo. Maksymalna wartość temperatura zazwyczaj sięga tutaj granicy około 33°C, natomiast minimalna spada do 22°C. Dlatego w tym miesiącu można spotkać całe tłumy wczasowiczów w kurorcie zarówno za dnia na plażach i w muzeach, jak i nocą w rozmaitych dyskotekach i innych klubach tanecznych.

Sierpień – Alanya – temperatury wody

Chociaż temperatura powietrza w porównaniu do lipca miała tendencję spadkową, to woda w Morzu Śródziemnym jest cieplejsza niż miesiąc wcześniej. Termometry specjalnych punktów pomiarowych temperatury wody w kąpielisku wskazują na wartość około 27°C. Są to więc wymarzone warunki do kąpieli w morzu, szczególnie że sprzyjają temu malownicze i piaszczyste plaże, a także urozmaicenia w postaci różnych gatunków sportów wodnych.

Sierpień – Alanya – czy to dobry miesiąc na urlop w Turcji?

Dla osób uwielbiających wysokie temperatury, urlop w Alanya spędzony w sierpniu jest strzałem w dziesiątkę. Wyjeżdżając na polskie wybrzeże nawet podczas upalnych dni, zawsze jest ogromne ryzyko ulewnych deszczy, burz oraz nagłego ochłodzenia. Warto zatem zainwestować nieco więcej i wyjechać na Riwierę Turecką.

Koszt wakacji zagranicą będzie nieco wyższy, ale za to ma się niemalże stuprocentową pewność słonecznej pogody przez cały turnus. Jednak trzeba pamiętać, że przemieszczenie się w rejony klimatu śródziemnomorskiego zobowiązują do lepszej ochrony przed słońcem. Należy do toreb podróżnych spakować kosmetyki do opalania, najlepiej na początek pobytu z najwyższym faktorem UV. Wyjście na pełne słońce, szczególnie osób z jasną karnacją oraz małych dzieci może grozić poparzeniami słonecznymi i wystąpieniem udaru. Nie powinno się zapominać o nakryciu głowy, a najlepiej nie wylegiwaniu się na plaży w godzinach około- i południowych. Między godziną 12 a 15 warto zatrzymać się w miejscach ocienionych lub sprawić sobie małą sjestę w pokoju hotelowym.