Jak wygląda pogoda we wrześniu na Ibizie? Jakie są wtedy temperatury powietrza w dzień i w nocy? Dowiedz się też, jak spędzić ciekawie wrzesień na Ibizie.

O Ibizie można powiedzieć, że bywa zmienna jak kobieta. Świadczy o tym jej wygląd, który zmienia się w zależności od pory roku czy miesięcy. Ciekawym jest też fakt, że wrzesień na Ibizie nie oznacza jesieni a … koniec lata. Nadal jest jeszcze dość ciepło, a dni deszczowe wciąż należą do rzadkości. Również woda jest jeszcze dość mocno nagrzana. Sprawdź dokładnie jak wygląda wrzesień na Ibizie.

Pogoda i temperatury.

Wrześniowe poranki bywają dość chłodne. Podobnie zresztą jak noce. W ciągu dnia możemy jednak wciąż cieszyć się ciepłem. Nie zabraknie nam również promieni słonecznych. Amatorzy sportów wodnych, również nie powinni czuć się wówczas zawiedzeni. W ciągu dnia słupek rtęci będzie sięgał 27st.C. W nocy temperatura może spaść do 16st.C. Warto, więc zapakować do walizki cieplejszą piżamę. Temperatura wody może sięgnąć 25st.C, a więc nadal możemy się kąpać – poza hotelowymi basenami. Plaże – już bardziej opustoszałe – również są do naszej dyspozycji. Możemy też cieszyć się 8 godzinami słonecznymi. Dni deszczowe – 4.

Ibiza na jazzowo We wrześniu na Ibizę powinni przybyć głównie miłośnicy gatunku, jakim jest jazz. Wtedy, bowiem na wyspie odbywa się doroczny Festiwal Jazzowy. W trakcie jego trwania masz okazję posłuchać na żywo kawałków, wykonywanych przez najlepszych światowej sławy jazzmanów. Warto przy tym nadmienić, że to właśnie na Ibizie narodził się gatunek muzyczny, jakim jest acid jazz.

Maraton klubowy.

Wrzesień na Ibizie to miesiąc, który zamyka sezon. Oznacza to, że większość klubów zostaje zamknięta. Jeśli więc jesteś amatorem dobrej muzy i świetnej zabawy, właśnie w tym miesiącu pobawisz się na wyspie najlepiej. Wtedy do Twojej dyspozycji są barwne imprezy. Alkohol leje się na nich strumieniami. Jako dodatkowe atrakcje pojawiają się kąpiele w pianie i oczywiście muzyka na żywo. Większość imprez rozpoczyna się tuż przed północą. Trwają one aż do rana. Wtedy możesz też usłyszeć na żywo wielu artystów – przedstawiciel przeróżnych gatunków muzycznych. Jednym słowem – wrzesień na Ibizie to pożegnanie lata w naprawdę wielkim stylu!

Ibiza dla poważnych.

Oczywiście wrzesień na Ibizie to również doskonała okazja do poznania niektórych skarbów wyspy. A jest ich naprawdę sporo. Jednym z ciekawszych może być na przykład Puig de Molins z VII wieku. To jedna z największych i najlepszej zachowanych nekropolii fenicko-punickich – łącznie ponad 3000 podziemnych grobowców. Chowano w nich zmarłych wraz z ich narzędziami i strojami. Do dyspozycji turystów oddanych jest jedynie 34 z nich. Cmentarzysko to zajmuje łącznie powierzchnie 50 tysięcy m2. Warto przy tym nadmienić, że znajduje się ono na Liście Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przy okazji można też odwiedzić – robiące ogromne wrażenie – muzeum monograficzne.

Ibiza też ma swój „Grunwald.”

Miłośnicy historii z pewnością wiedzą, że rok rocznie na polach grunwaldzkich odbywa się uroczyste odtworzenie bitwy z Krzyżakami z 10 lipca 1410roku. Ibiza również ma swój „Grunwald”. Jest nim wioska Sant Antoni de Portmany. Tam w każdą pierwszą sobotę września ma miejsce rekonstrukcja bitwy pomiędzy Rzymianami, a Kartagińczykami (Sant Bartomeu: Festa de Romans i Cartaginesos). Akcja rozgrywa się na plaży es Pouet. Jest to niezwykle spektakularne przedstawienie. Aby nadać mu realizmu, wszyscy mieszkańcy przebierają się w charakterystyczne wojenne stroje. Są wyposażeni w tekturowe atrapy broni z tamtych czasów. Warto zobaczyć ten niezwykły spektakl wojenny na własne oczy.