Październik na Ibizie. Sprawdź, jaka pogoda w październiku na Ibizie? Dowiedz się, jak spędzić październik na Ibizie?

W październiku na Ibizę – pogoda i temperatury.

Październikowa aura oznacza na Ibizie pogodę w kratkę. Wyspa potrafi przywitać nas deszczem. Tylko po to, by po paru godzinach, zachęcić nas do spaceru promieniami słonecznymi. Wciąż jest ciepło. Woda zaczyna się ochładzać. Wyspa zaczyna przybierać swoją kolejną nieznaną odsłonę. Tym razem wita nas dojrzewającymi cytrusami. Ich aromat unoszący się w powietrzu podkreśla niesamowitość wyspy. Warto przy tym podkreślić, że październik na Ibizie oznacza dopiero początek jesieni. Ma to związek z jej położeniem i faktem, że ta pora roku pojawia się na wyspie najpóźniej. Najwcześniej pojawia się ona na Majorce i Minorce. Przyjrzyj się bliżej, jak wygląda i jaką pogodę zapowiada październik na Ibizie.

Pogoda i temperatury.

Jak wygląda października Ibizie pod względem panującej aury? Jest zupełnie inaczej niż w Polsce i oznacza naprawdę złotą jesień. Ma to związek z faktem, iż Ibiza znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Ten z kolei charakteryzuje się między innymi dość łagodne jesienie. Otóż w ciągu dnia możemy liczyć na to, że słupek rtęci pokaże nam 23st.C. – jest więc ciągle ciepło, choć nie upalnie. W nocy z kolei temperatura spada do 12st.C. Bardzo ciepła jest nadal woda. Jej temperatura wynosi 22st.C. Wciąż jest dużo słońca. Możemy, bowiem cieszyć się nim przez 6 godzin. Możemy też napotkać opady – 8 dni/miesiąc.

„Wyciszona” Ibiza.

Październik to miesiąc poza sezonem. Wtedy Ibiza nieco przycicha. Na plażach nie ma już tłumów turystów. Zabytki również odpoczywają od odwiedzających. Jest spokojnie i cicho. I nadal ciepło. Październik na Ibizie to miesiąc sprzyjający amatorom wodnych sportów oraz nurkowania. Woda jest jeszcze na tyle ciepła, że mogą oni bez obaw o swoje zdrowie, oddać się swoim pasjom. Wody Ibizy są w stanie zapewnić doskonałe warunki pod większość sportów wodnych. Na liście najbardziej popularnych znajdują się: narty i skutery wodne, katamarany, żeglarstwo, windsurfing, kajaki, rower wodny. Większość dużych plaż dysponuje wypożyczalniami sprzętu wodnego. Znajdziemy je w San Antonio oraz na Playa d’en Bossa czy Cala Bassa. Do dyspozycji turystów są również liczne szkółki żeglarskie. Można ich szukać między innymi w: Las Salinas, San Antonio, Cala Martina, Cala Pada. Najbardziej polecanymi plażami do uprawiania surfingu są zaś: Cala Martia, Playa Pinet, Playa d’en Bossa, Cala Martina (dla początkujących) oraz Playa d’en Bossa – dla wytrawnych surferów. Ponadto wody Ibizy (przejrzyste i spokojne) są również bardzo przyjazne dla amatorów nurkowania. Często mówi się wręcz, że Ibiza to raj dla nurków. Ma to związek nie tylko z przezroczystymi wodami. Na ich dnie, znajduje się sporo wraków statków oraz jaskiń. Na wyspie znajdują się ponadto liczne szkoły nurkowe czynne praktycznie przez cały rok. Mogą z nich korzystać zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani nurkowie.

Idealny czas na zakupy.

Październik na Ibizie można również spędzić wizytując tamtejsze jarmarki hippisowskie. Można na nich nabyć bardzo ciekawe wyroby rękodzielnicze. Można je wykorzystać zarówno, jako pamiątkę dla siebie samego, jak i podarować znajomym w ramach prezentu z Ibizy. Będąc na targach, nie sposób nie usłyszeć charakterystycznych dźwięków ani nie zauważyć oryginalnych strojów sprzedawców czy osób, które tam przebywają. Największe takie targi znajdują się w Es Cana oraz San Carlos. Nawet, jeśli nie zamierzamy nic kupić i tak warto się tam udać, by zrozumieć, dlaczego o Ibizie mówi się, że jest ona „kolebką hippisów”.