Jak wygląda pogoda w listopadzie na Ibizie? Dowiedz się, jak spędzić listopad na Ibizie, by się nie nudzić.

Pogoda w listopadzie na Ibizie – temperatury.

Ibiza w listopadzie może zaskoczyć przeciętnego Europejczyka, przyzwyczajonego do szarych, mało słonecznych a przede wszystkim deszczowych listopadowych dni. Wyspa może nie tętni wówczas życiem. Sprawia raczej wrażenie sennej i spokojnej. Za to można na niej rozkoszować się rozmaitymi atrakcjami. Szczególnie tymi, które w sezonie były tłumnie odwiedzane przez rzesze turystów. Teraz stoją opustoszałe i dają możliwość przyjrzenia się mi z bliska. Sporą zaletą pobytu na Ibizie w listopadzie, są dość niskie ceny. Dotyczy to nie tylko usług czy towarów. Niższe ceny obowiązują również, jeśli chodzi o bilety wstępu na obszary niektórych obiektów zabytkowych. Dowiedz się, jak wygląda listopad na Ibizie i sprawdź, na jaką pogodę możesz wtedy liczyć.

Temperatury i pogoda.

W ciągu dnia termometr może pokazać nam 18-19st.C. Nocą temperatura może znacznie spaść. I wahać się wówczas między 12-8st.C. W ciągu dnia możemy nacieszyć się 6 godzinami słonecznymi. Temperatura wody spada i wynosi 19st.C. Listopad na Ibizie to jeden z najbardziej deszczowych dni. Może być ich nawet 10 w ciągu miesiąca.

Ibiza dla każdego.

Listopadowa Ibiza – jak widzimy – prezentuje się dość przyjaźnie. Pogoda panująca wówczas na wyspie, zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego. Co możemy wtedy robić? Na przykład wynająć rower, skuter czy samochód. Zwiedzanie obszaru Ibizy za ich pośrednictwem, to spora przyjemność. Tym bardziej, że teraz drogi są już bardziej ciche i przejezdne oraz mniej zatłoczone. To daje nam możliwość swobodnego przemieszczania się w rytmie, który nam najbardziej odpowiada. Turystyka piesza czyli wędrowanie po okolicznych wioskach lub odwiedzanie różnych ciekawych miejsc, również może nam uprzyjemnić pobyt na Ibizie. Poniżej nasze TOP 5 atrakcji, które warto odwiedzić będąc na Ibizie w listopadzie:

  • Białe miasteczka interioru – Sant Miquel de Balansat, Sant Josep de sa Talaia, Sant Carles de Peralta lub Sant Joan de Labritja Ich wyjątkowość polega głównie na sposobie, w jaki zostały zaprojektowane. Małe białe domki, piękne białe kościoły oraz tradycyjna rustykalna zabudowa – wywierają wrażenie na każdym, kto tu przybędzie. Odwiedzając te miasteczka, można też odnieść wrażenie, że czas się tu zatrzymał.
  • Santa Eulalia (wschodnie wybrzeże) – trzeci największy kurort na Ibizie – Jego wizytówkę stanowi ufortyfikowany kościół Esglesia de Santa Eularia z XVI–XVII w. na wzgórzu Puig de Missa. Z samego wzgórza z kolei rozpościera się widok na całą miejscowość.
  • Katedra Santa Maria – Najwięcej emocji wzbudza znajdujący się na jej obszarze Święty Krzyż. Odlany ze srebra i złota. Na uwagę zasługuje też lokalizacja katedry, która jest dość ciekawa. Otóż katedra została zbudowana na obszarze, gdzie wcześniej stały: meczet, kościół wczesnochrześcijański, rzymskie miejsce kultu Merkurego oraz świątynia kartagińska.
  • Aquarium Cap Blanc to niesamowite akwarium z typowymi dla Ibizy morskimi gatunkami zwierząt jak homary, raja, murena śródziemnomorska, konger, dorada. Co w nim niesamowitego? Otóż utworzono je w naturalnej jaskini. Znajduje się ono na północ od Sant Antonio. Miejsce to świetnie sprawdzi się jako atrakcja dla dzieci.
  • Poblat fenici de sa Caleta – doskonale zachowane ruiny miasta fenickiego. Zabytek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. ten miejski kompleks pochodzi z VII w.p.n.e.. Osada zajmuje powierzchnię 4ha. Można doszukać się tam śladów uliczek, które prowadziły między sklepami, domami, czy warsztatami rzemieślniczymi.