Pogoda w grudniu na Ibizie.

Zimowa odsłona wyspy może przyprawić nas o niemałe zdziwienie. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim gwarantuje wysokie temperatury. Po drugie deszczowe dni sprzyjają rozwojowi roślinności. Wtedy też najlepiej zapoznać się z balearską przyrodą. Zobacz, jakie warunki pogodowe oferuje grudzień na Ibizie. Sprawdź, jak możesz spędzić grudzień na Ibizie, by wrócić zadowolonym i wypoczętym.

Pogoda i temperatury.

Grudzień na Ibizie wygląda zupełnie inaczej niż ten, który znamy z Polski. Mimo, iż jest to zima, to śnieg należy tam do rzadkości. Ma to związek z faktem przynależności Ibizy do strefy klimatycznej śródziemnomorskiej. Jej cechą charakterystyczną są krótkie i bardzo łagodne zimy. Dowodem, czego są dość wysokie temperatury w ciągu dnia. Słupek rtęci sięga wówczas 16st.C. W nocy, jest dość chłodno. Wtedy temperatura waha się między 8-9st.C. Odnotowuje się wówczas również spory spadek temperatury wody. Waha się ona w granicy 14-19st.C. To, co wyróżnia grudzień na Ibizie to fakt, że towarzyszy nam 5 godzin słonecznych. W grudniu odnotowuje się średnio 8 dni deszczowych.

Co robić w grudniu na Ibizie?

Przede wszystkim cieszyć się, że nie ma tłumów turystów. Ceny są dość przystępne. Musimy jednak liczyć się z tym, że wiele ośrodków wypoczynkowych a także słynne ibizyjskie dyskoteki i kluby są pozamykane. Mimo to i tak nie będziemy się tam nudzić. Zwykle w 2 sobotę grudnia w Sant Antonio odbywa się Święto Bachusa (Festa del Vi Pages). Jest to impreza lokalna. Przyciąga ona winiarzy z obszaru całej wyspy. W trakcie obchodów tego święta odbywają się degustacje win. Można również spróbować wielu innych lokalnych produktów. Wszystkiemu towarzyszy muzyka, tańce i świetne humory. Praktycznie przez cały grudzień na Ibizie odbywają się liczne imprezy kulturalne i religijne. Wszystkie one nawiązują do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie możemy usłyszeć tradycyjne śpiewy wydobywające się z murów kościelnych. Na uwagę zwracają instrumenty, które wtórują wyśpiewywanym treściom. Są to: flety, ogromne kastaniety oraz trójkąty. Mimo, że niezbyt wyszukane dają wiele radości. W mieście Ibiza ustawiana jest sporych rozmiarów tradycyjna szopka bożonarodzeniowa. Warto nadmienić, że w grudniu organizowany jest też jarmark świąteczny. Można na nim głównie nabyć różnego rodzaju prace rękodzielnicze.