Sprawdź jaką walutę zabrać ze sobą do Francji? Jak droga jest Francja?

Zamiast waluty proponuję zabrać ze sobą kartę wielowalutową swojego banku lub kartę płatniczą typu Revolut. Kurs wymiany powinien być lepszy niż w kantorze i nie musicie ze sobą nosić gotówki.

Zobacz jak używać bankomatu we Francji. Pamiętaj! Zawsze wypłacaj w walucie kraju (czyli we Francji w Euro, a nie w walucie Twojej karty. Unikniesz podwójnego przewalutowania!

Wybierając się do Francji, warto – a wręcz należy – zadbać o to, by zabrać ze sobą odpowiedni typ gotówki. Aktualna waluta Francji to dobrze nam znane Euro. Kraj ten przyjął tą walutę, jako oficjalny środek płatniczy w styczniu 2002 roku. Najbardziej opłacalne transakcje wymiany gotówki, oferują nam przede wszystkim nasze polskie kantory. Informacje o aktualnym kursie tej waluty, dostępne są zarówno w prasie, Internecie jak i bardzo często zamieszczane w codziennych informacjach telewizyjnych. Równie opłacalnym rozwiązaniem, jest wymiana gotówki prze Internet. Służą temu celowi tak zwane walutomaty.

Jakie ceny obowiązują we Francji? Jak drogo jest we Francji?

Dla przeciętnego turysty z Polski, Francja może wydawać się krajem dość drogim. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w wysokości cen większości podstawowych produktów. Są one znacznie wyższe niż w Polsce, jednakże sytuacja ta, coraz bardziej się zmienia i dzisiaj polski turysta może pozwolić sobie na coraz to większe oraz swobodniejsze wydatki. Dotyczy to zarówno tradycyjnych sklepów wielobranżowych, podstawowych usług jak i zakupów w takich popularnych sieciach handlowych jak Geant czy Intermarche. Dzięki temu, wracając z udanego wypoczynku, możemy bez trudu i większych wyrzeczeń, nie tylko dokonać najpotrzebniejszych zakupów, ale również przywieźć znajomym różne ciekawe pamiątki z Francji.