Co warto kupić na pamiątkę będąc na wakacjach we Francji dla znajomych i rodziny. Będąc w Paryżu, w światowej stolicy mody, aż trudno oprzeć się manii zakupowej.

Będąc na wakacjach zawsze chcemy przywieźć do domu jakieś pamiątki. Jeżeli nie chcemy tracić zbyt dużej ilości pieniędzy to kupmy jakiś mały gadżet, który będzie nam już zawsze przypominał wakacyjne wojaże. Praktycznie we wszystkich miejscach odwiedzanych chętnie przez turystów, napotkamy miejsca z pamiątkami, najczęściej są to miniaturowe budowle- repliki tych najbardziej znanych, czapki, koszulki w barwach narodowych, a także pocztówki czy też książki. W sumie każda niemal rzecz może być taką pamiątką.

Odzież, perfumy i alkohole- nie tylko na pamiątkę.

Będąc w Paryżu, w światowej stolicy mody, aż trudno oprzeć się manii zakupowej. Choć oczywiście zakupy we Francji, a zwłaszcza w Paryżu, do najtańszych nie należą. Jeżeli jednak koniecznie chcemy zabrać z Francji pamiątkę w postaci modnej odzieży, to warto wybrać się na zakupy, w okresach wyprzedaży: styczeń, lipiec.

Są to miesiące, gdzie we wszystkich sklepach można kupić za połowę rzeczywistej ceny. Miłośnicy dobrych perfum, powinni pamiętać o odwiedzeniu sklepów z perfumami. Z całą pewnością flakonik oryginalnych, francuskich perfum, będzie wspaniałym prezentem dla bliskich, a także wspaniałą pamiątką dla nas. Za flakonik oryginalnych perfum ( 200 ml) zapłacimy około 20 euro. Warto kupić też butelkę, dwie, dobrego, francuskiego wina, które potem, podczas degustacji, będzie przypominać nam piękne chwile spędzone we Francji. Bez problemu przez granicę możemy przewieźć po kilka butelek mocnych trunków, tylko w takiej ilości na własny użytek, nigdy w ilościach dużych, które mogą być potem przeznaczane do odsprzedaży.

Najtańsza i najlepsza pamiątka z wakacji we Francji.

Nie ważne jakie rzeczy kupimy będąc na wakacjach we Francji. Czy będą to skromne i małe pamiątki, droga odzież czy perfumy, najważniejsze, abyśmy przywieźli ze sobą do kraju najlepszą z pamiątek, w postaci pięknych wspomnień. Za nie musimy dodatkowo nic płacić, nie da się ich zjeść ani wypić, zużyć ani zniszczyć- pozostaną w naszej pamięci i sercu już na zawsze. Będą na wakacjach warto również robić zdjęcia, które potem będą przypominać nam przez długie lata piękne, wakacyjne chwile.