Sprawdź kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Francji? Jaki miesiąc jest najlepszy na wizytę w tym kraju.

Francja to miejsce, w którym naprawdę możemy wypocząć. Wystarczy tylko, udać się tam w odpowiednim czasie. Kiedy najlepiej wybrać się na wczasy do Francji? Najbardziej odpowiedni okres czasu na urlop we Francji to wiosna. Dlaczego? Ponieważ właśnie wtedy, panują tam naprawdę dogodne dla przeciętnego turysty warunki. Panujące wówczas temperatury wahają się w granicach:

  • Dzień – 14 stopni C – 20 stopni C;
  • Noc –8 stopni C – 13 stopni C.

W tym czasie, możemy też liczyć na dość przyjazną temperaturę wody, wahającą się w granicach 13 stopnic C – 18 stopni C. W tym czasie, odnotuje się również sporo godzin słonecznych w ciągu dnia. Ich ilość waha się w graniach 8 – 11 godzin. Należy jednak liczyć się wówczas z licznymi opadami deszczu.

Jaki miesiąc jest najlepszy na wczasy we Francji?

Idealny miesiąc na odwiedziny we Francji to maj. Wtedy, bowiem, możemy nie tylko liczyć na przyjazne warunki atmosferyczne – temperatura w maju we Francji to 20 stopni C (w ciągu dnia) i 13 stopni C (nocą)- ale również wziąć udział w ciekawych imprezach lokalnych. Jedną z nich jest święto określane, jako Fete Johanniques. Przypada ono na 8 maja. Są to bardzo huczne obchody, upamiętniające wyzwolenie miasta Orlean. W tym czasie, odbywają się na jego obszarze, liczne parady i koncerty, poprzedzone uroczystą mszą św. w miejscowej katedrze. Inna propozycja to z kolei, dość spektakularne widowiska typu: światło i dźwięk. Odbywają się one na obszarze zamku w Blois. Wstęp możliwy jest, po uprzednim wykupieniu biletów. Są one dostępne nawet 30 min przed rozpoczęciem spektaklu.