Alpy Francuskie – lista miejscowości ciekawych turystycznie i wartych zobaczenia, miejsca gdzie są najlepsze warunki dla narciarzy.

Alpy francuskie to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Kilometry tras narciarskich i dla snowboardzistów, ponadto idealne miejsce do wspinaczek, do wycieczek pieszych i rowerowych. Każdy więc znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto jedno z najlepszych zapleczy turystycznych na świecie, w postaci zawsze przygotowanych tras, mnóstwo wyciągów, liczne ośrodki narciarskie, a także hotele, restauracje i inne miejsca noclegowe i wypoczynkowe.

Ile kosztuje jazda na nartach w Chamonix (Alpy Francuskie)

WYSOKI SEZON 2021/2022 – Cena karnetów narciarskich


Adults: Wiek 15 – 64 Jahre
Children: Wiek 5 – 14 Jahre
Seniors: Wiek 65 – 79 Jahre

Styczeń i luty- najlepsze miesiące na narty w Alpy.

Choć niewątpliwie zima jest najlepszym momentem do wyjazdu na narty, to jednak należy też liczyć się z tym, że temperatury wówczas będą bardzo niskie. Sezon narciarski w Alpach trwa od października do maja, więc jest to dość spora rozpiętość czasu, aby zaplanować sobie urlop. Oczywiście w miesiącach wiosennych, trzeba liczyć się z tym, że nie wszystkie trasy będą otwarte, tylko te położone bardzo wysoko. Są też w Alpach takie miejsca gdzie można jeździć na nartach w sumie przez cały rok, jednak są to już bardzo wysokie partie gór i trasy są bardzo trudne i niebezpieczne. W styczniu i w lutym będziemy mieć bowiem pewność, że wszystkie trasy będą otwarte i bez problemu poszusujemy w każdej górskiej miejscowości.

Znane miejscowości i regiony, w które warto wybrać się na narty.

Całe Alpy francuskie, to idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Wiele tam ośrodków, które należą do najlepszych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Trenuje tam wiele znanych gwiazd sportu, a także odbywają się międzynarodowe turnieje narciarskie. Regiony, które słyną na cały świat ze swoich tras i ośrodków narciarskich to miedzy innymi:

  • Trzy Doliny
  • Sabaudia z najwyższym szczytem Mount Blanc
  • Isere w Alpach Delfiniackich z miejscowością Grenoble, która jest nazywana stolicą Alp.
  • Alpy Prowansalskie
  • Alpy Wysokie Każdy z tych regionów słynie z zawsze przygotowanych, ciągnących się kilometrami tras narciarskich.