Wyjazd do Hiszpanii to doskonały wybór. Wakacje w tym kraju są świetnym pomysłem. Wielu z nas zastanawia się, co można z takich wakacji przywieźć? Co warto kupić w tym kraju? Pamiątki? Rzeczy praktyczne? Odpowiedź w tym tekście!

Hiszpania jest miejscem, w którym można zaopatrzyć się w unikalne pamiątki, których nie kupimy w Polsce, dlatego – w zależności od gustu – warto zaopatrzyć się w pamiątki stricte związane z tym krajem. Wybór jest duży – ceramika, oryginalna hiszpańska biżuteria, kastaniety, chusty, potężne wachlarze. Jedno jest pewne – są to produkty, o które poza Hiszpanią jest bardzo trudno.

Wiele osób decyduje się na przywiezienie z Hiszpanii żywności. Często jest to dobra decyzja – szczególnie gdy decydujemy się na produkty szczególnie w Hiszpanii znane. Warto kupić chociażby dobre lokalne wino, czy oliwki, których smak jest tak doskonały. Warte zainteresowania są również oleje z oliwek i kosmetyki. Powszechnie mówi się o tym, że niektóre – szczególnie firmowe są tańsze niż w Polsce.

Należy wiedzieć, ze przebywając na Wyspach Kanaryjskich, przebywamy w obszarze z zerową wartością vatu. Produkty są więc tańsze. Niestety przywiezienie ich do Polski, a więc wprowadzenie na obszar celny Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością uiszczenia opłat. Zasada ta nie dotyczy przewozu niewielkich ilości towarów – na własny użytek.

Z wakacji hiszpańskich zawsze warto przywozić hiszpańskie pamiątki, często rzeczy, które w Polsce są tańsze. Nie opłaca się kupować rzeczy do dalszej odsprzedaży. Różnice w cenach są niewielkie i takie działanie byłoby grą nie wartą świeczki.

Zakupy w Hiszpanii nierzadko są dużo droższe niż w Polsce. Należy mieć tego świadomość i uważnie planować swoje wydatki. Oczywiście pamiątki turystyczne, szczególnie w rejonach stricte wakacyjnych są dość drogie, ale w innych miejscach jest taniej. Spokojne rozejrzenie się po mieście, czy regionie w którym przebywamy pozwoli oszczędzić choć trochę Euro.