Gdzie się zatrzymać na wakacje w Stambule?

Wybierając się na wakacje do Stambułu, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca zamieszkania w tym czasie. Jest mnóstwo możliwości, zaczynając od najtańszej wersy hoteli, czyli opcji na kieszeń studencką, ale też w raczej spartańskich warunkach, poprzez, różnego rodzaju pensjonaty, po luksusowe hotele, a nawet kompleksy hotelowe. Wszystko zależy od naszych wymogów, oraz od kosztów jakie chcemy ponieść za nasz pobyt. Oczywiście, decydując się na bardziej ekskluzywne wakacje, będziemy musieli sięgnąć po zdecydowanie większe oszczędności.

6 Najpopularniejszych hoteli w Stambule w Turcji

Hotele w Stambule

  1. • The Sofa Hotel & Residences – hotel w dzielnicy Nisantasi, hotel 5 gwiazdkowy, w budynku dla dyspozycji gości znajduje się 82 pokoje 
  2. • Gul Sultan Hotel – Hotel znajdujący się nieopodal wybrzeży Morza Marmara, tylko 18 kilometrów od portu lotniczego, wszystkie dzieci do lat 6 przebywają tutaj bezpłatnie.
  3. • Bosphours Palace Hotel – Romantyczny kompleks hotelowy, oferujący 14 luksusowych pokoi oraz profesjonalny serwis usług, który jest czynny 24 godziny na dobę. Ceny wahają się od około 240 Euro.
  4. • Ajia Hotel – warto wiedzieć, że Ajia Hotel jest laureatem nagrody Conde Nast Johannes 2009 na Najbardziej Czarujący Hotel w Europie. Jest on wybudowany na zasadzie otomańskiej architektury, łącząc w tym bardzo nowoczesny wystrój wnętrz. 
  5. • Adamar Hotel – Hotel 4 gwiazdkowy, znajduje się w samym centrum zabytkowego Stambułu, w swojej ofercie posiada 25 elegancko urządzonych pokoi. 
  6. • Hotel TomTom Suites – Hotel 5 gwiazdkowy, posiadający w swej ofercie 20 pokoi z idealną panoramą na całe miasto.

Jakość i opinie o hotelach w Stambule

Nie ma chyba tak naprawdę w Stambule hotelu, który cieszyłby się największym powodzeniem, lub takiego, który świeciłby totalnymi pustkami. Ponieważ Stambuł, sam w sobie przyciąga różnych turystów przyjeżdżających na wakacje, bez względu na ich zasobność portfela, a także bez względu na to czy wolą spędzać czas leniuchując, czy też może aktywnie zwiedzając Turcję. 
Tak więc, każdej klasy hotele są oblegane przez turystów różnej narodowości. Chociaż na listach najczęściej rezerwowanych, na pewno znajdują się Gul Sultan Hotel, jako jeden z najprzystępniejszych hoteli pod względem kosztów noclegów. Na uznanie również zasługują Bosphours Place Hotel oraz Ajia Hotel, które nie należą do najtańszych, ale za to są najczęściej wybierane na romantyczne podróże we dwoje.