Plaże na lazurowym wybrzeżu.

Wakacje na plaży – infrastruktura na plaży.

Plaże na lazurowym wybrzeżu są płatne i bezpłatne. W najbardziej tętniących życiem miejscowych kurortach – płatne, a trochę z boku – za darmo. W odniesieniu do opłat za pobyt na plaży, to płacąc w ciagu dnia raz, następnego dnia możesz pojawić sie ponownie i korzystać z plaży od rana do wieczora. W ramach opłaty masz miejsce z leżakami i parasolami, a na niektórych plażach – parasol za dodatkową opłatą.

Ale lepiej mieć swój ręcznik. Lazurowe wybrzeże nie jest wyjątkiem wśród innych miejsc, gdzie pobiera się opłaty za korzystanie z plaży. Na wszystkich plażach jest prysznic i WC.

Infrastruktura plażowa.

Płatne plaże charakteryzują się obecnością kawiarni. Większość turystów korzysta tam z posiłków, najczęściej w porze obiadowej. Co może być przyjemniejsze niż siedzieć pod parasolem? Trochę głębiej zakopać się w piasku ( wtedy naprzeciwko siebie mamy piaskowy stolik) i wypić szklankę zimnego różowego wina.

Plażowe kawiarnie – wymagają oddzielnego opisu. Kawiarnie i plaża – to całość. Są one szczególnie atrakcyjne w nocy, kiedy na stolikach na piasku – ustawionych frontem do morza – zapalaja się świece i lampiony. (Plaż Juan-les Peng i Cannes – piaskowe, Nicei – kamieniste).
Piasek na plaży każdego ranka jest przesiewany, i jakby czesany przy pomocy specjalnego urządzenia. Dlatego zawsze jest czysty, miękki i gładki.

Co na kamieniste plaże?

Na lazurowym wybrzeżu jest wiele kamienistych plaż. Jeśli spędzacie wakacje w kurorcie lub mieście, gdzie głównie są takie plaże, to dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne klapki z gumy. Należy pamiętać, że między hotelami i właścicielami sąsiadujacych plaży są umowy, dzięki czemu można uzyskać zniżkę. W ceny hoteli wyższych kategorii wliczone jest korzystanie z plaży.