Pogoda na Lazurowym Wybrzeżu

Jakie są temperatury powietrza i wody na Lazurowym Wybrzeżu? – opady deszczu, wiejące wiatry.

Słońce zalewa Lazurowe Wybrzeże (Cote d’Azur) 300 dni w roku. Tutejszy klimat – najcieplejszy we Francji. Średnia roczna temperatura wynosi +20°C. W zimie to zwykle nie spada poniżej +8° C. W lecie osiąga 30 – 33°C. Jednak z powodu niskiej wilgotności i stałemu ciepłemu wiatrowi, nie odczuwa się spiekoty i skwaru.

Wiatr wiejący od zachodu do morza nazywa się Tramontana, a wiejący wzdłuż doliny rzeki Rodan – Mistral. Najczęściej mistral wieje na początku lata. W obszarze Marsylii jest 90 dni wietrznych w roku, a porywy wiatru mogą osiągnąć do 100 km / godz. Im dalej od Marsylii na wschód, tym mniej wietrznych dni i słabsze porywy. W zimie mistral może powodować pewien dyskomfort, ale przepędza chmury i oczyszcza powietrze. Nie bez powodu nazywany jest czasem Mangio tango – pożeracz brudu. Opady deszczu są rzadkie.

Deszcz – głównie w okresie marzec-kwiecień, październik i listopad. Tylko w Nadmorskich Alpach kumulacja morskiej masy powietrza atlantyckiego często prowadzi do ulewnych deszczy.

Pogoda do kąpieli na lazurowym wybrzeżu.

Sezon kąpielowy na Lazurowym Wybrzeżu rozpoczyna się pod koniec maja i trwa do końca września. Temperatura wody tym okresie utrzymuje się w granicach 20-25 ° C. W latach bardzo ciepłych można korzystać z kąpieli nawet w październiku.

Pogoda w czerwcu sprzyja turystom.

Wszędzie tu i tam, jasne kolory, uśmiechnięte i przyjazne twarze przechodniów, słoneczny nastrój, morska ochłoda i wiele pozytywów. Niebo w tym miesiącu jest tak piękne i jasne, że oprócz złotej opalenizny – turyści mają niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć całe Lazurowe Wybrzeże. Dlatego też, nie wachajcie się ani chwili i wyprowadźcie swoje samochody z kempingami lub bez, udajcie sie do biur podróży po wycieczki i wczasy, chwyćcie swoje rzeczy w pośpiechu i ruszajcie na Lazurowe Wybrzeże, aby sprostać wyzwaniom pogody…I pamiętajcie – czerwiec jest jednym z najbardziej odpowiednich miesięcy na wakacje na lazurowym wybrzeżu.