Plaże w okolicach Istambułu

Istambuł leży nad morzem Marmara oraz Cieśniną Bosfor. Szczególnie warta odwiedzenia jest Zatoka Złoty Róg, z mostem Galata, mostem Atatürka i mostem Haliç. W Zatoce Bosfor, w okolicach Istambułu, nie istnieją plaże naturalne, ale jest tutaj sporo plaż sztucznych. Zdecydowana większość z nich jest własnością hoteli.

Plaże przyhotelowe są bardzo czyste i porządnie utrzymane, a ponadto nie trzeba borykać się z problemem dużego tłoku.

Na uwagę zasługują Wyspy Książęce na Morzu Marmara, dokąd można dostać się z Istambułu promem. Promy często obierają ten kurs, ale zazwyczaj panuje na nich spory tłok.

Wyspy Książęce są niezwykle spokojne, a to za sprawą zakazu transportu samochodowego. To doskonałe miejsce dla tych, którzy pragną na chwile uciec od gwaru wielkiego miasta.
Plaże są tu w miarę dobrze utrzymane, a woda w Morzu Marmara jest o wiele bardziej czysta niż w Zatoce Bosfor. 

Piękne plaże znajdują się również w Florya i Ataköy po europejskiej stronie Istambułu, oraz Kiylos nad Morzem Czarnym.

Istambuł – serce Turcji.

Istambuł to wyjątkowe miasto, w którym styka się kultura europejska z kręgiem wpływów świata muzułmańskiego. Położone jest po części w Europie i w Azji. Jest to nie tylko największe miasto Turcji, ale także jedno z największych miast na świecie.

Miasto posiada bardzo bogatą i burzliwą historię, o czym świadczą chociażby zmiany jego nazwy: początkowo znane jako Bizancjum, przekształcało się w Konstantynopol i Stambuł, a następnie Istambuł. 

Klimat miasta jest doskonały pod względem turystycznym – średnia temperatura w letnim sezonie turystycznym wynosi tutaj 20 stopni C. W Istambule panuje klimat śródziemnomorski z kontynentalnym. W zimie średnia temperatura to 10,3 stopni C, ale niekiedy zdarzają się nawet opady śniegu!

Miasto turystów.

Istambuł to najczęściej wybierane przez turystów tureckie miasto. Nic dziwnego – każdy chciałby na własne oczy zobaczyć miasto-legendę! Wspaniałe meczety, minarety, kolorowe bazarki, muzea i piękna zabudowa – wszystko to rokrocznie przyciąga tysiące turystów. Do tego liczne bary, restauracje, kluby i dyskoteki – w Istambule nie można się nudzić!