Wakacje w Turcji.

Turcja jest krajem, który można zwiedzać z powodzeniem przez cały rok. Choć faktycznie panuje tutaj pospolicie nazywany sezon turystyczny.

Wraz z rozpoczęciem sezonu na teren kraju zauważa się zdecydowanie wyższy wzrost zainteresowania przez turystów. 

Osoby chcące powylegiwać się na słonecznych plażach, z utęsknieniem czekają na wakacje spędzone w Turcji. Natomiast osoby, które są zdecydowanie zainteresowane historią, kulturą oraz zwiedzaniem zabytków, delektują się i tak bardzo sprzyjającym tureckim klimatem również w czasie chłodniejszych miesięcy.

Tak więc niezależnie od wyboru, Turcja jest przyjaźnie nastawiona na odwiedzających przez cały okrągły rok.

Sezon turystyczny w Turcji.

Sezon turystyczny w Turcji rozpoczyna się już na początku maja, gdzie na wybrzeżach kraju obserwowane już są temperatury zdecydowanie powyżej dwudziestu stopni Celsjusza.
Im bliżej lipca i sierpnia, temperatury te cały czas wzrastają osiągając w tych dwóch miesiącach wartości nawet 40°C. po upalnych wakacjach, wrzesień przynosi ukojenie od wysokich temperatur. 

Październik jest już miesiącem, który zakańcza sezon turystyczny, może wtedy wystąpić nawet gwałtowne pogorszenie aury. Trzeba jednak pamiętać, że na obszarach przedgórskich i górskich występują piętra klimatyczne. W związku z tym, zawahania pogody mogą być znaczniejsze, a amplitudy dobowe opadów i temperatur bardziej odczuwalne. Na takie wahania pogody trzeba się odpowiednio przygotować, zabierając cieplejszą odzież.

Jak dolecieć do Turcji?

Przewoźnicy linii lotniczych oferują coraz więcej lotów z Polski do Turcji. Co prawda zdecydowanie więcej połączeń obejmuje loty z przesiadką, choć loty bezpośrednie również coraz bardziej zyskują sobie na popularności.

Ceny biletów lotniczych będą się wahać oczywiście w zależności od wyboru przewoźnika, między innymi czy to będą tanie linie lotnicze, od dnia rezerwacji oraz od dodatkowych opłat. Wiadomo, że ceny w sezonie turystycznym oraz w okresach przedświątecznych są zdecydowanie wyższe, niż w pozostałych terminach.

Loty do Turcji odbywają się z polskich lotnisk, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice, Rzeszów oraz Szczecin. Liniami lotniczymi, które obsługują bezpośrednie loty do Turcji są nasz polski LOT, oraz Turkish Airlines. Lufthansa oferuje przelot do Turcji z przesiadką w Monachium, natomiast Air France z przesiadką w Paryżu. Oczywiście istnieje jeszcze cała długa lista przewoźników, jednak trzeba się nastawić na dłuższy czas podróży i czasem dwie przesiadki.