Gdzie najlepiej znaleźć tanie wakacje w Turcji?

Jednym z kryteriów decydujących o wyborze miejsca, do którego udamy się na urlop, jest cena. Stosunkowo tanie wakacje możne spędzić w Turcji. Mamy tu kilka możliwości. Jeżeli zależy nam nie tylko na cenie, ale i na komforcie, zapewne chętnie skorzystalibyśmy z oferty biur podroży. W takim wypadku musimy zaczaić się na jakąś atrakcyjną promocję. 

Jeżeli jednak nie straszne są nam przygody, na pewno chętnie spróbujemy na własną rękę załatwić sobie prowiant i nocleg w Turcji. Możemy również kombinować: na pewno mniej będziemy musieli zapłacić w miejscach, które są rzadziej odwiedzane przez turystów, podobnie, jeżeli wybierzemy się na urlop poza sezon.

Tanie wakacje w Turcji z biurem podróży

Biura podróży prześcigają się w obniżaniu cen oferowanych przez siebie wycieczek. Proponują nam wykupienie wakacji na ostatnią chwilę, tzw. „last minute”, albo wręcz przeciwnie, z minimum półrocznym wyprzedzeniem. 

W obu przypadkach mamy możliwość wyjazdu do Turcji po specjalnie obniżonych cenach, dzięki czemu możemy spędzić 7 dni w luksusowym hotelu na Riwierze Tureckiej już za niecałe 1100 złotych.

Wyjazdy do Turcji na własną rękę

Jeżeli lubimy samodzielnie planować swoje podróże, możemy wynająć pokój w jednym z wielu jedno- i dwugwiazdkowych hoteli albo w pensjonacie, których jest bez liku w całej Turcji. Pokoje w tego typu miejscach można wcześniej zarezerwować, więc nie ma obawy, że po naszym przyjeździe na miejsce okaże się nagle, iż jesteśmy bez dachu nad głową. 

W przypadku pensjonatów powinniśmy się jednak wcześniej zorientować ile będzie kosztowała nas noc, ponieważ nie ma w Turcji regulacji prawnych, które określałyby maksymalną cenę za nocleg w tego typu miejscach. Jeżeli postanowimy zostać w jednym pensjonacie przez dłuższy okres czasu, na pewno będzie się dało wynegocjować od właściciela pensjonatu niższą cenę.
Podobnie jest w hotelikach, tu także warto się potargować.

Wakacje w Turcji poza sezonem

Jeżeli niespecjalnie zależy nam na tym, by to właśnie okres wakacyjny spędzać w Turcji powinniśmy się zastanowić nad tym, czy nie warto wybrać się tam poza okresem sezonu turystycznego.

Zarówno w maju jak i we wrześniu pogoda w tej części świata jest całkiem niezła, a ceny, zarówno wycieczek jak i pensjonatów, trochę niższe. Co więcej, nie ma tu wtedy zbyt wielu turystów, tak więc nie musimy z nikim rywalizować o każdy skrawek plaży pod nasz kocyk.