Jeśli nie lubisz tłumów w Hiszpanii, wybierz się do …

Kastylia to równinny region, położony w centralnej części Hiszpanii. Jest to miejsce dla tych, którzy lubią samotność i nie lubią tłumu turystów. Cisza, spokój, brak tłumów, to wszystko znajdziemy w Kastylii, regionie o najmniejszym zaludnieniu w całej Hiszpanii. Choć nie ma tam plaż, to jednak warto zwiedzić ten nieco surowy pod względem pogodowym region, który zachwyci miłośników win, serów i ciekawostek historycznych.

Temperatury i klimat

W Kastylii jest klimat bardzo surowy. Lata na tej równinie są bardzo suche i gorące, a zimy mroźne i wietrzne. Temperatury latem często przekraczają 30’ C, a zimą spadają poniżej zera. Jest to zatem miejsce dla odpornych i szukających spokoju i ciszy.

Ciekawostki

Kastylia słynie z uprawy winorośli i produkcji smacznych win a także serów. To w Kastylii narodził się znany chyba wszystkim Don Kichot. Jeżeli należysz do tych, którzy lubią zwiedzanie i zabytki, to Kastylia jest idealnym wręcz miejscem. Koniecznie trzeba zobaczyć: – rzymskie ruiny w Meridzie – miasto Ceceres – klasztor w Guadelupe i wiele innych.

VIDEO: Najważniejsze do zobaczenia w Kastylii: Toledo i Salamanca

Przewodnik turystyczny po Europie Ricka Stevesa:

Przemierzamy region Kastylia, zaczynając w Toledo – tak dobrze zachowany i pełen kulturowego podziwu, że całe miasto zostało uznane za zabytek narodowy. Jedziemy do Segovii na świąteczny dzień z mieszkańcami, a następnie do Ávila na dawkę średniowieczna architektura. Kończymy tradycyjnym spacerkiem po Plaza Mayor w Salamance.

Wakacje TV :