Katalonia – Costa Brava i FC Barcelona

Katalonia to region położony w południowo- wschodniej Hiszpanii. Jest to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez naszych rodaków, którzy preferują odpoczynek na piaszczystych plażach. Katalonia posiada imponującą linię wybrzeża, która wynosi około 500km długości. Do tego dochodzi łagodny klimat i wiele godzin słonecznych w ciągu całego roku.

Temperatury powietrza

Katalonia znajduje się w zasięgu łagodnego klimatu, który sprawia, że przez cały niemal rok jest tam przyjemnie ciepło. Temperatury powietrza wynoszą od 16’ C- 28’ C w najcieplejszym miesiącu sierpniu. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, jednak jak już wspomnieliśmy, temperatury nie przypominają wcale tych, które znamy z własnego doświadczenia.

Ciekawe miejsca

Katalonia to przede wszystkim znane i lubiane przez wszystkich wybrzeże Costa Brava. Koniecznie trzeba również zobaczyć zabytkową Barcelonę, której warto poświęcić nieco więcej czasu ze względu na jej wielkość i dużą liczbę ciekawych miejsc. Wspaniałe zabytki, restauracje, dyskoteki, muzea, wystawy, to tylko niektóre z atrakcji stolicy. Warto również zwiedzić ruiny rzymskie w Tarragonie i zwiedzić miasto Lleida.

Prezentowane video o Katalonii

Autonomiczna Wspólnota Katalonii lub regionu Katalonii znajduje się w północno-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego.

Składa się z czterech prowincji: Barcelony, Tarragony, Lleidy i Girony.

Istnieje wiele różnorodności scenerii i terenu; prowincje są żyzne, podlewane przez rzeki i mają długie strefy przybrzeżne, z wyjątkiem Lleidy, która jest śródlądowa. Trzy prowincje wybrzeża, Barcelona, Tarragona i Girona, oferują szeroki wybór hoteli i dobrych plaż.

Wakacje TV :